Pięć Zastosowań Marihuany w Medycynie

paczka-jointow-marihuana

1. Marihuana łagodzi dolegliwości stawów.

Marihuana łagodzi ból, zmniejsza stany zapalne, a także pomaga wspiera spokojny sen, co pomaga złagodzić ból i dyskomfort u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, jak dowiedli naukowcy w 2011 roku.

Medyczna marihuana jest również stosowana w leczeniu choroby autoimmunologicznej SLE, która oznacza, że organizm zaczyna atakować samego siebie z jakiegoś nieznanego powodu.

Zarówno THC i CBD mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają radzić sobie z objawami tocznia i stawów. Reszta pozytywnego wpływu marihuany jest prawdopodobnie wpływem na ból i mdłości. Naukowcy z jednostek reumatologii w kilku szpitalach dawali pacjentom Sativex, który łagodzi ból i jest lekiem opartym na kannabinoidach. Po okresie dwutygodniowej kuracji zaobserwowano znaczące zmniejszenie bólu i lepszą jakość snu w porównaniu do użytkowników placebo.

2. Stosowanie marihuany wiąże się ze zmniejszeniem tali i zdrowszym metabolizmem.

Badanie opublikowane 15 kwietnia 2013 roku sugeruje, że palacze marihuany są chudsi niż przeciętny człowiek i mają zdrowszy metabolizm, oraz lepiej reagują na cukry, choć spożywają więcej kalorii.

W badaniu analizowano dane z ponad 4500 dorosłych Amerykanów – 579 z nich było obecnymi palaczami marihuany, co oznacza, że palili marihuanę w ciągu ostatniego miesiąca. Około 2000 używało marihuany w przeszłości, a pozostałe 2000 nie stosowało nigdy narkotyków.

Badano reakcję organizmu na jedzenie cukrów: ich poziomy insuliny i ich poziom cukru we krwi, podczas nie spożywania niczego przez 9 godzin oraz po zjedzeniu cukru.

Użytkownicy marihuany nie tylko są chudsi, ale też ich organizmy lepiej reagują na cukier.

3. Chociaż nie jest to tak naprawdę korzyść zdrowotna, marihuana pobudza kreatywność mózgu.

Choć krótkoterminowa pamięć wydaje się działać gorzej podczas haju, użytkownicy marihuany wypadają lepiej w testach na kreatywność.

W jednym z badań naukowcom oprócz kreatywności, udało się także odkryć, że marihuana powoduje poprawienie płynności słownej.

Część tej zwiększonej zdolności twórczej może pochodzić z uwalniania dopaminy w mózgu, która zmniejsza zahamowania i pozwala ludziom czuć się bardziej zrelaksowanym, tym samym dając mózgowi zdolność do postrzegania rzeczy inaczej.

4. Marihuana łagodzi drgawki u osób z chorobą Parkinsona.

Badania przeprowadzone w Izraelu pokazują, że palenie marihuany znacznie redukuje ból i drżenie oraz poprawia jakość snu u pacjentów z chorobą Parkinsona. Szczególnie imponujące były lepsze umiejętności motoryczne u pacjentów.

Medyczna marihuana jest legalna w Izraelu, a wiele badań w zakresie medycznych zastosowań marihuany odbywa się tam za wsparciem izraelskiego rządu.

5. Marihuana pomaga weteranom cierpiącym na PTSD.

W 2014 roku Departament Zdrowia Publicznego w Kolorado przyznał 2 miliony dolarów na badania potencjału marihuany jako części leczenia dla osób z zespołem stresu pourazowego.

Marihuana została zatwierdzona w leczeniu PTSD już w niektórych państwach – w Nowym Meksyku, PTSD jest powodem numer jeden, dla którego ludzie mogą uzyskać licencję na medyczną marihuanę.

Naturalnie występujące kannabinoidy, podobne do THC, pomagają regulować system, który powoduje strach i niepokój w ciele i mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.