Olej z medycznej marihuany został zalegalizowany w Alabamie

medyczna-marihuana-olej-cbd-cbd-medyczna-marihuana-olej-cbd-cbd

Gubernator Alabamy Robert Bentley, w środę podpisał prawo, które umożliwia stosowanie oleju z medycznej marihuany w stanie.

Ustawa, która będzie dekryminalizacją posiadania kannabidiolu produkowanego w innych stanach wejdzie w życie 1 czerwca.

„Jako lekarz uważam, że jest bardzo ważne, aby zapewnić pacjentom z przewlekłą chorobą wyniszczającą możliwość rozważenia każdej możliwej opcji leczenia,” mówi Bentley w oświadczeniu.

„Zgodnie z ustawą obywatele Alabamy będą mieli dostęp do kannabidiolu, który może pomóc w leczeniu ich dolegliwości. Dzięki badaniu na UAB, widzieliśmy korzyści kannabidiolu, który pomaga w przewlekłych dolegliwościach. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zebrać informacje, które określą skuteczność tej substancji w innych przewlekłych chorobach wyniszczających.”

Choć pochodzi z konopi, kannabidiol zawiera zmniejszone ilości THC, substancji psychoaktywnej znajdującej się w marihuanie, która powoduje uczucie haju. Zwolennicy twierdzą, że pomaga złagodzić ostre napady. Nowe prawo pozwala na maksymalnie 3% THC w produkcie.

UAB jest w trakcie badania skuteczności aptecznej jakości oleju CBD, ale przepisy federalne doprowadziły do restrykcyjnych kwalifikacji badania. Wielu potencjalnych kandydatów usłyszało odmowę dostępu, pozostawiając ich oraz ich rodziny w walce o chwilę ulgi w cierpieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.