67% amerykańskich lekarzy mówi, że konopia powinna „być medyczną opcją”

lekarze-przepisywanie-marihuany-przepisują-marihuanę-lekarz-usa-doktor-recepta-na-marihuane

Ponad dwie trzecie lekarzy w USA wierzy, że konopia może być stosowana w leczeniu niektórych chorób, zgodnie z nowo przeprowadzonym badaniem przez WebMD/Medscape.

Wnioski z ankiety online wykazały, że ponad 1.500 lekarzy w 48 stanach wykazuje silne poparcie dla marihuany jako leku.

Pomimo faktu, że marihuana federalnie jest sklasyfikowana jako nieposiadająca zastosowania medycznego, 69% badanych przez WebMD/Medscape lekarzy powiedziało, że „marihuana może pomóc przy pewnych chorobach i warunkach.”

67% lekarzy zgodziło się również, że konopia „powinna być medyczną opcją dla pacjentów.”

„Środowisko medyczne wyraźnie mówi, że wspierają marihuanę jako potencjalną opcję leczenia przy wielu problemach medycznych. W rzeczywistości, wiele lekarzy ją przepisuje,” mówi doktor Michael W. Smith, redaktor naczelny WebMD, wielokrotnie nagradzanego portalu zdrowotnego online.

Poparcie było najwyższe wśród onkologów i hematologów, 82% zgodziło się, że marihuana oferuje uzasadnione korzyści, takie jak złagodzenie bólu i nudności związanych z chemioterapią.
Reumatolodzy wykazali najniższy poziom wsparcia, a tylko 54% mówi, że konopia oferuje jakiekolwiek korzyści dla pacjentów. Pomimo braku danych klinicznych, pacjenci z zapaleniem stawów stanowią największą grupę pacjentów korzystających z medycznej marihuany w Kanadzie.

Ulga w bólu jest również jednym z najczęściej zgłaszanych powodów stosowania marihuany, zauważa doktor Smith. „Medyczna marihuana może być lepszym środkiem przeciwbólowym niż narkotyczne leki przeciwbólowe ,takie jak oksykodon, przy mniejszym potencjale uzależnienia,” mówi.

„Dalsze badania pomogą nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób najlepiej stosować marihuanę w leczeniu wielu schorzeń, które powodują przewlekły ból.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.