Jak medyczna marihuana może pomóc osobom bezdomnym w Los Angeles?

los-angeles-bezdomni-marihuana

Liczba ludzi bezdomnych wzrosła o 12% w ciągu dwóch lat.

Los Angeles rozważa różne źródła dofinansowania w celu zmniejszenia miejskiego wskaźnika liczby osób bezdomnych.

W zeszłym miesiącu urzędnicy miejscy zatwierdzili 2mld (dolarów) projekt mieszkaniowy – który najprawdopodobniej będzie zakończony w ciągu najbliższych dziesięciu lat – które zapewni mieszkańcom niedrogie mieszkania oraz usługi pomocnicze. Radio SCP donosi, że jedną z propozycji dofinansowania, którą rozważa miasto to podatek z medycznej marihuany. Jeżeli propozycja ta zostanie przyjęta, miasto będzie realizować 15% podatek od uprawy i sprzedaży marihuany.

Urzędnicy szacują, że sam podatek z medycznej marihuany może przynieść blisko 17 milionów dolarów rocznie. Kwota ta nie zbliży nawet pokrycia 2 miliardowego projektu w następnej dekadzie, ale może znacznie wzrosnąć, jeśli Kalifornia zalegalizuje rekreacyjną marihuanę w tym roku. Do lipca rada miasta podejmie decyzję w sprawie wniosku, a jeśli zostanie on zatwierdzony, wyborcy zobaczą go na głosowaniu w listopadzie lub marcu przyszłego roku.

Choć kilka miast w Kalifornii już wprowadziło podobne plany podatkowe, to oczekuje się zmierzenia z oporem. Jak informuje pewne czasopismo, pacjenci, którzy korzystają z medycznej marihuany opierają się opierać przeciwko podatkowi związanemu z marihuaną, twierdząc, że zabiera to część ich niezależności, jeśli chodzi o dokonanie wyboru między naturalnymi środkami i lekami na receptę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.