Raport: Kolorado sprzedało 4.8 mln jadalnych produktów konopnych w roku 2014

koktajl-nasiona-konopi-szpinak

W 2014 roku, pierwszym roku legalnej marihuany w Kolorado, stan sprzedał prawie 150 tysięcy funtów (1 funt = 0.45kg) kwiatów marihuany i 5 milionów jadalnych produktów.

Od legalizacji rekreacyjnej marihuany w 2012 roku, a zwłaszcza po wprowadzeniu ustawy w życie w 2014 roku, Kolorado zostało jednym z, jeśli nie najbardziej obserwowanym rynkiem marihuany na świecie.

Ponieważ coraz więcej stanów i państw podąża tą samą drogą oferując własne prawa legalizacji marihuany – i do tej pory, w stanie Waszyngton, Alaska, Oregon i DC – wszystkie oczy skierowane są na pionierów, aby zobaczyć, jakie korzyści ekonomiczne można odnieść wprowadzając marihuanę na regularny rynek.

W tym celu, poświęca się bardzo dużo uwagi na rynek marihuany w Kolorado, w szczególności po ostatnim raporcie, że gospodarka stanu podjęła znaczące działania w tym lukratywnie nowym obszarze mocno opodatkowanej i karanej działalności.

Jadalne produkty zawierające marihuanę – sprzedane prawie 5 milionów

Liczby te, które uwzględniają zarówno sprzedaż marihuany rekreacyjnej jak i medycznej, pomagają dać urzędnikom państwowym punkt odniesienia w ocenianiu wielkości rynku, szczególnie spożywczego.

Dane przedstawione w raporcie pokazują wyraźnie duże ogólne zapotrzebowanie na produkty spożywcze, a już szczególnie na produkty detaliczne.

Ten sam raport donosi, że stan Kolorado przyznał licencję dla 322 sklepów i 505 aptek z medyczną marihuaną w ciągu roku 2014. To całkiem przyzwoita liczba w pierwszym roku działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.