Przepis na Mleko Konopne

ba-przepis-mleko-konopne-nasiona-konopi-sklep-z-nasionami

Jedną z najważniejszych rzeczy na temat tego super-pożywienia w postaci płynnej jest to, że można je łatwo wykonać w domu. Ponadto, pozwala to na uniknięcie konserwantów dodawanych przez marki handlowe (choć często także kupne mleko konopne jest wzbogacane o dodatkowe witaminy).

Kiedy ludzie po raz pierwszy pozbywają się nabiału ze swojej diety, a tym samym mleka, mleko konopi nie jest zazwyczaj ich pierwszym wyborem. Często sięgają najpierw po mleko sojowe i migdałowe, ale na rynku jest już dużo więcej opcji takich jak mleko: kokosowe, ryżowe, konopne, słonecznikowe, lniane, jaglane, owsiane, a nawet kombinacja kilku z nich jak mleko kokosowo-migdałowe.

To niesamowite, że istnieje tak wiele opcji wyboru dla wszystkich w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w tradycyjnych sklepach i kawiarniach. Jednak większość z tych bez mlecznych mlek zawiera konserwanty oraz dodatki, takie jak karagen (związany z powodowaniem zapalenia jelita), guma guar (w znacznym stopniu powodująca problemy żołądkowe).

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się kilku recepturom mleka konopnego, które pozwolą Ci na stworzenie smacznego, zdrowego smakołyku w jego najbardziej podstawowej, naturalnej postaci.

Podstawowy przepis na mleko konopne

Składniki:
– 1 szklanka nasion konopi,
– 3½ szklanki wody,
– 1½ łyżeczki ekstraktu waniliowego,
– 2-4 daktyle bez pestek.

1. Umieść wszystkie składniki w blenderze, a następnie zblenduj na gładką masę.
2. Przelej do pojemnika z pokrywą i przechowuj w lodówce.
3. Podawaj schłodzone.

Mleko możesz przechowywać w lodówce przez około 5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.