Czy prawo dotyczące medycznej marihuany ogranicza przestępczość? Badanie mówi, że jest to możliwe

medyczna-marihuana-kajdanki-wiezienie-medyczna-marihuana

Stany, które zalegalizowały medyczną mogą wykazywać lepsze statystki, jeśli chodzi o przemoc, jak wynika z najnowszych badań.

Mimo, że ponad 20 stanów zalegalizowało już marihuanę jako lek, niektórzy ludzie twierdzą, że środki te mogą napędzać działalność przestępczą.

Ale kiedy naukowcy z UT Dallas analizowali wskaźniki przestępczości w stanach z legalną medyczną marihuaną, nie mogli znaleźć żadnego dowodu na poparcie tego przekonania. Zamiast tego, ich wyniki wykazały przeciwne dane – stawki niektórych przestępstw spadły po przejściu ustaw dotyczących medycznej marihuany.

„Głównym wnioskiem jest to, że nie znaleziono wzrostu przestępczości wynikającego z legalizacji medycznej marihuany,” doktor Robert Morris, profesor kryminologii w UT Dallas, jak wyjaśniono w komunikacie.

„W rzeczywistości, znaleźliśmy dowody na obniżanie wskaźników niektórych rodzajów przemocy, czyli zabójstw i napaści.”

Przez lata studiowane, prawo medycznej marihuany było w 11 stanach: Alaska, Kalifornia, Kolorado, Hawaje, Maine, Montana, Nevada, Oregon, Rhode Island, Vermont i Waszyngton.

Żadne z siedmiu rodzajów przestępstw – łącznie z włamaniem, kradzieżą i kradzieżą samochodów – zdawało się rosnąć po przekazaniu prawa medycznej marihuany.

„Wyniki są zadziwiające,” powiedział doktor Morris. „Zabiera to subiektywne uwagi na temat związku między prawem medycznej marihuany i przestępczości, więc dialog może być bardziej w zgodzie z rzeczywistością.:

Jednak doktor Morris ostrzega przez twierdzeniem, że prawo dotyczące marihuany może rzeczywiście doprowadzić do spadku przestępczości.

„Jesteśmy ostrożni przy mówieniu, że prawo dotyczące marihuany zdecydowanie zmniejsza wskaźnik zabójstw,” wyjaśnił. Profesor mówi, że wymagane jest więcej badań, aby można było to stwierdzić na pewno.

Inne badania, wykazały spadek wypadków śmiertelnych po przejściu prawa medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.