nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Czy cannabis jest korzystne w leczeniu PTSD?

Czy cannabis jest korzystne w leczeniu PTSD?, GrubyLoL.com

Badania, w których sprawdzano marihuanę pod kątem bólu chronicznego i PTSD jak do tej pory wykazały bardzo obiecujące wyniki.

Przeprowadzono znaczną liczbę badań pod kątem skuteczności cannabis w bólu chronicznym, przy czym badania wykazały, że może ona skutecznie wpływać na leczenie bólu. Dowody wskazują również, że medyczna marihuana jest bezpieczniejszą metodą leczenia bólu niż powszechnie przepisywane opioidy, które niosą ze sobą wysokie ryzyko nadużyć, uzależnień i przedawkowania.

W przypadku PTSD badania wskazują, że marihuana może zmniejszać emocjonalny wpływ traumatycznych wydarzeń, zmniejszać lęk i poprawiać jakość snu.

Sondaż przeprowadzony kilka miesięcy temu wykazał, że ponad 9 z 10 weteranów wojskowych popiera badania nad korzyściami zdrowotnymi związanymi z marihuaną, a 8 na 10 osób opowiada się za zezwoleniem lekarzom VA na wydawanie recept na cannabis weteranom.

Shulkin przyznał wcześniej, że istnieją dowody na to, iż marihuana może przynieść korzyści weteranom, ale twierdzi, że najpierw musi zostać zmienione prawo federalne, aby uzyskać do niej dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.