Co wpływa na cenę marihuany?

Istnieje szereg czynników, które mogą mieć wpływ na cenę suszonej marihuany.

Jednym z głównych czynników, wpływających na cenę jaką płacisz za marihuanę jest jej siła. Zgodnie z ogólną zasadą, im wyższy odsetek kannabinoidów, takich jak THC i CBD, znajduje się w próbce, tym jest ona droższa. Moc można powiązać z genetyką odmiany, a niektóre odmiany są naturalnie silniejsze niż inne. Można ją również powiązać z tym, jak dobrze rośnie dana odmiana. Wiele aptek sprzedających medyczną marihuanę może dostarczyć ci niezależne wyniki testów laboratoryjnych, pokazując moc działania poszczególnych odmian, które sprzedają.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę, jaką płacisz za marihuanę będzie jej świeżość. Starsza, bardziej sucha marihuana straci część swojego zapachu, smaku, a nawet mocy, kiedy terpeny i kannabinoidy zaczną się rozkładać ze względu na ekspozycję na otaczające środowisko. THC, substancja psychoaktywna znajdująca się w marihuanie, degraduje się do CBN poprzez dekarboksylację, co czyni ją mniej skuteczną. Często można określić jej świeżość poprzez wąchanie i wizualne sprawdzenie jej. Świeża, starannie przechowywana marihuana będzie pachnąca i aromatyczna.

Ostatecznie, na cenę wpływa ogólna jakość pąków marihuany. Jeśli odmiana jest większa, a pąki są wielkości kciuka, z pewnością zapłacisz wyższą cenę. Pąki wielkości popcornu, lub mniejsze, często będą w niższej cenie. Na cenę może mieć również wpływ to, jak dobrze odmiana była przycinana, ponieważ nadmiernie liściaste pąki mogą negatywnie wpływać na całe późniejsze doświadczenie.

Często, apteki lub punkty sprzedające cannabis kategoryzują swoją ofertę poprzez „półkowanie” produktów za pomocą powyższych czynników. Górna półka oznacza produkt premium, który z pewnością posiadał będzie wyższą cenę, a produkt z dolnej półki będzie z pewnością o obniżonej jakości oraz relatywnie niższej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.