Aktualne prawo marihuany w USA

Obecnie marihuana pozostaje w USA nielegalna na mocy prawa federalnego. Ustawa o Substancjach Kontrolowanych (Controlled Substances Act) z 1970 roku klasyfikuje cannabis jako substancję Grupy 1, co umieszcza ją tym samym w najbardziej rygorystycznej ze wszystkich klasyfikacji i generalnie zabrania jej stosowania.

W przeciwieństwie do prawa federalnego, osiem stanów USA – Kolorado, Waszyngton, Oregon, Alaska, Nevada, Kalifornia, Maine i Massachusetts – przyjęło własne prawa, które legalizują rekreacyjną marihuanę. Dwadzieścia dziewięć stanów zalegalizowało używanie i posiadanie marihuany.

Mimo iż amerykański senator Cory Booker (D-New Jersey) wprowadził ustawodawstwo federalne w zeszłym roku, które proponuje legalizację marihuany i zniesienie federalnych wyroków wydawanych za stosowanie marihuany, obecna administracja wskazała, że jest przeciwna rozluźnieniu przepisów dotyczących cannabis.

Prokurator generalny USA Jeff Sessions na początku tego miesiąca uchylił politykę federalną, która chroni legalne wykorzystanie cannabis przez dorosłych, próbując zachęcić Kongres do całkowitego usunięcia środków ochrony. Wydział Sprawiedliwości, którym kieruje został już oskarżony o blokowanie badań nad cannabis.

Mimo to coraz więcej państw nadal dąży do legalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.