Uprawa konopi przemysłowych

Konopia to przemysłowa forma cannabis, która produkuje nasiona i łodygi, które można następnie wykorzystywać do tworzenia długiej listy produktów. Jednak w przeciwieństwie do marihuany, która hodowana jest dla pełnych żywicy pąków, konopie uprawia się w celu uzyskania jak największej ilości nasion i łodyg.

• Korzyści z uprawianie konopi przemysłowych.

Przemysłowe rośliny konopne rosną mocno, posiadają długie, chude łodygi i głęboko zakorzenione korzenie. Różne odmiany konopi mogą wytwarzać różne ilości nasion lub włókna, a także mogą się różnić składem. Konopie są zwykle gotowe do zbioru w ciągu czterech miesięcy. Akr konopi produkuje cztery razy więcej papieru niż drzewa, których okres dorastania trwa wiele lat.

Lista korzyści związanych z produkcją konopi jest naprawdę obszerna. Niektóre z przykładów obejmują:
• gęsty wzrost roślin pozostawia niewiele miejsca na konkurencyjne chwasty
• konopie są wysoce odporne na szkodniki
• korzenie konopi pomagają chronić glebę
• łatwiej jest nimi gospodarować niż większością innych upraw włóknistych.

• Wybór odpowiedniej genetyki.

Konopie przemysłowe to cenna roślina uprawna, z której można uprawiać zarówno w celu zbierania nasion jak i łodyg. W zależności od tego, na czym zależy ci najbardziej, taką genetykę powinieneś wybrać.
Kupując nasiona konopi, skup się na szukaniu tych, które zostały zaprojektowane, aby zmaksymalizować produkcję części roślin, które cię najbardziej interesują.

• Uprawa w odpowiednim klimacie.

Konopie przemysłowe to rośliny uprawne, które dobrze sprawdzą się w wielu różnych środowiskach. Głęboko zakorzenione korzenie znajdą wodę w każdej ziemi – ale oczywiście dla ich jak najlepszego wzrostu, potrzebują one także zewnętrznego źródła wody (opady lub po prostu manualne podlewanie roślin).

Jakość gleby powinna plasować się po stronie alkalicznej. Wymaga się zazwyczaj, aby poziom pH wynosił ponad 6, idealny odczyt wynosi 7 – 7,5.

Konopie przemysłowe nie powinny być uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych. Roślina ta zaprojektowana jest do uprawiania na dużą skalę – za niskie koszty, a przy uprawie indoor, koszty znacznie przekroczą wartość plonów.

• Gęsta uprawa.

Ze względu na to, że konopia różni się od marihuany, przygotuj się także na zmianę sposoby uprawy roślin. Gęsta uprawa oznacza sadzenie nasion bardzo blisko siebie. Poprawne pole konopi powinno składać się z setek do tysięcy roślin konopi, z których każda składać się będzie z pojedynczej łodygi. Mimo iż farma cannabis przypomina wyglądem sad jabłkowy, farma przemysłowych konopi powinna wyglądać jak pole kukurydzy lub pszenicy.

• Typowe zastosowanie konopi przemysłowych.

Jednym z najbardziej przekonujących argumentów na temat uprawy konopi przemysłowych jest lista produktów, które można z niej wytworzyć. Od łodyg do nasion – konopie pełne są zastosowań.

1. Łodygi konopi.

Łodygi konopi zbiera się ze względu na włókna, które wykorzystywane są do produkcji szerokiej gamy materiałów tekstylnych, takich jak gazety czy materiały pakownicze. Grubsze, wręcz drzewne łodygi mogą zostać użyte do wytwarzania materiałów budowlanych, czy materiału zwanego hempcrete, który może być stosowany w zastępowaniu izolacji, płyt kartonowo – gipsowych i cementu. Hempcrete jest materiałem nietoksycznym, lekkim, trwałym, odpornym na pleśń i ogień, trwałym i składa się z wysokiej jakości środka łodygi konopi, zmielonego wapienia i wody.

2. Nasiona konopi.

Nasiona są powszechnie stosowane jako składniki odżywcze oraz produkowany jest z nich olej konopny. Przy użyciu nasion można wytworzyć chleby, granole, mleka, lody, a także białko w proszku dla sportowców. Olej z konopi może także przysłużyć się w produkcji olejów spożywczych, sosów sałatkowych, niezbędnych suplementów, a także produktów kosmetycznych i przemysłowych.

Olej z nasion konopi został również przebadany i zatwierdzony jako alternatywa dla oleju napędowego.

Przez tysiące lat konopie używane były na całym świecie. Jednak po tym, kiedy zdelegalizowano marihuanę, one również ucierpiały. Możemy mieć teraz tylko nadzieję, że wraz z rozluźnieniem przepisów dotyczących marihuany, podobnie stanie się z konopią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.