Sposób Na Zwiększenie Ilości Terpenów w Uprawie Marihuany

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób zwiększyć ilość terpenów podczas uprawy marihuany, teraz jest właściwy czas, aby zająć się tym na poważnie. Terpeny nie tylko wpływają na zapach i aromat twoich roślin, a tym samym na przyjemność palenia – zwiększają one także korzyści zdrowotne marihuany oraz siłę działania cannabis.

• Odpowiednia gleba

Podobnie jak każda inna roślina, marihuana potrzebuje odpowiedniej gleby, aby mogła się rozwijać i tworzyć silne pąki bogate w terpeny. Oczywiste jest, że gleba powinna mieć odpowiednie składniki odżywcze, ale opinie na ten temat różnią się; niektóre osoby są fanami super naturalnych składników odżywczych, podczas gdy inni twierdzą, że sztuczne suplementy są równie dobre.

Niezależnie od tego co wybierzesz, upewnij się, że dana gleba nie posiada żadnego dodatkowego zapachu, który dodaje do twoich roślin. Aby się upewnić, warto spłukać uprawiane rośliny na dwa, lub trzy tygodnie przed zbiorem. Przepłukiwanie usuwa nadmiar składników odżywczych zakłócających zapach kwiatów.

• Trening roślin

Aby wzmocnić produkcję terpenów w twoich roślinach, warto zainteresować się LST – treningiem niskiego stresu. Zginanie rośliny oraz rozkładanie mniejszych gałęzi sprawia, że rośliny rozwijają się lepiej oraz w bardziej równomiernym tempie.

• Światło

Jeśli chodzi o światło, jest to temat na osobny artykuł, ale warto wspomnieć, że najbardziej zalecane do większych zbiorów jest światło UV, a konkretniej mówiąc, światło UV-B. Mówi się, że światło UV pobudza produkcję trichomów, a ze względu na to, że terpeny pochodzą właśnie z nich, większa ilość trichomów = większa ilość terpenów. Krótko mówiąc, roślina wytwarza je, starając się chronić przed promieniami UV. Nie daj się jednak ponieść emocjom i pamiętaj o używaniu okularów ochronnych. Ekspozycja na światło powinna wynosić około dwa do trzech tygodni w okresie kwitnienia.

• Temperatura

Temperatura ma kluczowe znaczenie dla rozwoju koncentracji i jakości pąków i terpenów w ciągu ostatnich 6 tygodni kwitnienia. W drugiej połowie etapu kwitnienia temperatura powinna być niższa, ponieważ zbyt wysoka temperatura powoduje, że pąki stają się sztywne, i tracą swój piękny zapach. W nocy warto nieco obniżać temperaturę, ponieważ jak się okazuje, ta delikatna zmiana również może być korzystna.

• Wilgotne powietrze

Jeśli chodzi o wilgotność, aby uzyskać maksymalną produkcję terpenów, powinna ona wynosić około 50% podczas etapu kwitnienia. Jednak przed zbiorami możesz obniżyć wilgotność do 30%, ponieważ to samo w sobie stanowi stres i zachęci roślinę do produkcji większej ilości trichomów. Oczywiście, obniżenie wilgotności sprawi także, że nasze rośliny nie będą narażone na gnicie pąków.

• Czas zbiorów


Terpeny są zarówno piękne jak i niezwykle wrażliwe. Są to substancje lotne, więc degradują się naprawdę szybko. Z tego powodu ważne jest, aby zbiory odbywały się na czas. Każdy terpen posiada indywidualne cechy, które mogą różnić się w zależności od zbiorów, dlatego też musisz uważnie obserwować swoje rośliny, aby nie ryzykować utratą tych cennych substancji. Zalecamy zainwestowanie w szło powiększające i regularne sprawdzanie trichomów znajdujących się na pąkach.

Podsumowanie

Nawet jeśli do tej pory dobrze monitorowałeś całą uprawę i dałeś z siebie wszystko, potrzebujesz nieco więcej cierpliwości, aby twoje pąki dały z siebie wszystko. Powinny być suszone powoli, a wilgotność powinna być również utrzymywana na niskim poziomie, aby nie dać szans pleśni.

Na koniec, przechowuj wysuszone pąki w słoikach lub szczelnym pojemniku (ale nie w papierze, czy plastikowych torebkach) i otwieraj je raz lub dwa razy dziennie, aby wpuścić do środka świeże powietrze. Zawsze sprawdzaj, czy nie ma tam pleśni, lub jakichś trefnych pąków. Po kilku tygodniach będziesz mógł to robić rzadziej. Zwykle trwa to miesiąc – ale oczywiście im dłużej je konserwujesz, tym gładsze palenie uzyskasz. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie tam żadnej pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.