10 Chorób, Które Można Leczyć Za Pomocą Marihuany

Czy wiesz, że możesz używać marihuany do leczenia niektórych chorób? W tym artykule przyjrzymy się niektórym z głównych chorób, które można leczyć za pomocą marihuany.

1. Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane wpływa na rdzeń kręgowy i mózg. Objawy tej choroby różnią się w zależności od konkretnego rodzaju choroby i stopnia jej ciężkości. Typowymi objawami tej choroby są skurcze, mrowienie, ból i trudności z wyraźnym widzeniem. Badania mówią, że ekstrakty cannabis mogą naprawdę pomóc w zmniejszeniu bólu i spastyczności związanej ze stwardnieniem rozsianym. Używanie marihuany, gdy cierpisz na tę chorobę, może być dobrą opcją leczenia doświadczanego bólu, ponieważ roślina ma zdolność do skutecznego zmniejszania bólu i nie posiada żadnych skutków ubocznych.

2. Rak

Według doniesień Canadian Cancer Society choroba ta odpowiada za około 30 procent śmierci w Kanadzie. Marihuana może okazać się przydatna w przypadku każdego pacjenta z rakiem, ponieważ nie tylko pomaga w leczeniu choroby, ale także zmniejsza jej nasilenie. Marihuana umożliwia pacjentom komfortowe przejście przez proces zdrowienia, a nawet lepsze życie. W jaki sposób? Używanie marihuany pomaga zwiększyć apetyt, a tym samym zapobiega utracie dużej masy ciała, co jest powszechne u wszystkich pacjentów z rakiem. Możesz także używać marihuany do zmniejszania nudności, które zazwyczaj odczuwa się podczas konwencjonalnych metod leczenia raka, takich jak chemioterapia.

3. HIV/AIDS

Dzięki postępom we współczesnej terapii, pacjenci z HIV/AIDS mogą żyć porównywalnie dłużej i lepiej. Jednak skutki uboczne leczenia tej choroby mogą być dość dotkliwe, dlatego też coraz więcej pacjentów szuka alternatywnych opcji leczenia. Używanie marihuany może pomóc w zmniejszeniu niektórych objawów HIV/AIDS, takich jak utrata masy ciała, anoreksja, silne nudności i wiele innych . Badanie pokazuje, że 97 procent pacjentów z HIV/AIDS doświadcza wzmożenia apetytu po spożyciu marihuany. Około 94 procent z nich twierdzi, że używanie konopi pomaga im w leczeniu bólu, podczas gdy około 93 procent twierdzi, że doświadcza spadku doświadczanych stanów lękowych i nudności po spożyciu cannabis.

4. Zapalenie stawów

Istnieją różne rodzaje tej choroby. Niektóre z nich obejmują reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycę, czy zapalenie kości i stawów. Głównymi objawami zapalenia stawów, które mogą wystąpić, są zaczerwienienie wokół stawów, osłabienie, sztywność, zmniejszenie zakresu ruchu, obrzęk i silny ból. Badania pokazują, że używanie marihuany może znacznie złagodzić ból, a także zmniejszyć nasilenie zapalenia stawów.

5. Padaczka

Osoby z padaczką zwykle doświadczają napadów, które różnią się od siebie, mogą być one względnie łagodne albo bardzo ekstremalne. Ekstremalne napady są zwykle bardziej intensywne i mogą spowodować utratę przytomności.

Używanie marihuany może znacznie pomóc, gdy masz padaczkę, zmniejszając nasilenie i częstotliwość tych napadów. Tak więc marihuana jest bardzo skuteczną metodą ograniczania napadów. Jednak marihuanę należy stosować w leczeniu padaczki tylko wtedy, gdy napady nie reagują na terapię zasugerowaną przez lekarza.

6. Astma

Używanie marihuany w leczeniu astmy może wydawać się dość sprzeczne, ponieważ większość ludzi uważa, że ​​marihuana może negatywnie wpływać na płuca. Jednak możesz nie wiedzieć, że marihuana posiada działanie przeciwzapalne. Dlatego możesz używać marihuany, gdy masz astmę, ponieważ pomaga ona rozszerzać drogi oddechowe, umożliwiając ci w ten sposób swobodne oddychanie.

7. Choroba Leśniowskiego-Crohna

Podczas małego badania w 2013 roku naukowcy podali marihuanę 13 pacjentom, a następnie monitorowali ich przez okres 3 miesięcy. Po trzech miesiącach naukowcy zauważyli, że u pacjentów z chorobą Crohna nastąpiła znaczna poprawa. Ci pacjenci powiedzieli również, że odczuwają znaczne zmniejszenie codziennego bólu oraz brak utraty wagi.

8. Jaskra

Choroba ta jest jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty wielu ludzi na całej planecie. Badania sugerują, że używanie marihuany może pomóc Ci obniżyć ciśnienie oka, które zwykle czujesz. Możesz także używać marihuanę w celu obniżania ciśnienia krwi, ponieważ wysokie ciśnienie może uszkadzać nerwy wzrokowe.

9. Zaburzenia erekcji

Jedną z głównych przyczyn tego problemu jest zbyt duże stężenie cholesterolu w organizmie (hipercholesterolemia), które może powodować zatykanie naczyń krwionośnych, a tym samym ograniczenie przepływu krwi do penisa. Używanie marihuany może pomóc ci uporać się z zaburzeniami erekcji. W jaki sposób? Marihuana może pomóc Ci regulować obwodowe mechanizmy twojej funkcji seksualnej, a tym samym pomóc ci w prawidłowej erekcji.

10. Ból chroniczny

Badania na ludziach i zwierzętach pokazują, że używanie cannabis zapewnia pewne działanie przeciwbólowe, dlatego też stosowanie marihuany w celu uśmierzenia bólu powszechne jest już od XIX wieku. Istnieje kilka rodzajów leków, takich jak Sativex, które są wyciągami z konopi indyjskich. Możesz więc używać tego rodzaju leków do leczenia bólu nowotworowego, ponieważ są one bardziej skuteczne niż inne rodzaje leków przeciwnowotworowych. Badanie z udziałem około 56 pacjentów wykazało, że u wszystkich pacjentów, którzy używali marihuany do leczenia bólu, nastąpił spadek doświadczanego bólu.

Podsumowanie

Jak widzisz w tym artykule, możesz używać marihuany do leczenia wielu różnych chorób. Jednak bardzo ważne jest, aby upewnić się, że używasz jej z umiarem. Zawsze zaleca się także skonsultowanie z lekarzem lub ekspertem przed rozpoczęciem samoleczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.