66% Amerykanów Twierdzi, Że Marihuana Powinna Być Legalna

W Stanach Zjednoczonych nadal rośnie poparcie dla legalizacji marihuany.

W miarę, jak coraz więcej państw legalizuje marihuanę i dochodzi do dalszych badań dotyczących tej rośliny, paradygmat myśli u obywateli Ameryki stale ewoluuje i zmienia się (na lepsze!). Najnowsza ankieta na ten temat pochodzi z Pew Research Center i pojawiła się ona na pierwszych stronach wielu gazet.

Kilka uwag na temat nowej ankiety:

• Legalizację popiera 78% demokratów i 55% republikanów, a różnice wydają się być zależne od wieku
• Legalizacja wspierana jest w przybliżeniu przez dwie trzecie obywateli wśród każdej rasy, płci i grupy edukacyjnej w USA
• Legalizacja jest wspierana przez 63% wyżu demograficznego, 65% pokolenia Xers, 76% pokolenia milenialsów i tylko 35% wśród osób starszych niż 74 lata.

Nasi koledzy z NORML wykonali świetną robotę, przedstawiając to wszystko w swoim komunikacie prasowym.

Zgodnie z ogólnokrajowymi danymi z ankiet opracowanymi i opublikowanymi przez Pew Research Center, ponad dwie trzecie amerykańskich dorosłych uważa, że ​​prywatne wykorzystanie marihuany powinno być legalne.

„Odsetek osób, które opowiadają się za legalizacją marihuany do stosowania przez dorosłych, gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich trzech dekad i nie wykazuje oznak zmniejszania się” – powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri. „Ponieważ w ostatnich latach coraz więcej stanów USA rozwinęło własną politykę liberalizacji marihuany, wsparcie publiczne cannabis znacznie wzrosły. W czasach, gdy podział polityczny jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, kwestia legalizacji marihuany jest jednym z niewielu zagadnień politycznych, na które zgadza się większość Amerykanów. ”

Sześćdziesiąt siedem procent respondentów twierdzi, że „używanie marihuany powinno być legalne”. Jest to najwyższy odsetek wsparcia, jaki kiedykolwiek odnotowało Pew, które bada stosunek Amerykanów do polityki dotyczącej marihuany od 1969 roku. Poparcie publiczne dla legalizacji wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady.

Badanie Pew jest czwartym ogólnokrajowym sondażem opublikowanym w ostatnich tygodniach, wykazującym poparcie większości dla legalizacji konopi indyjskich. Niedawno opracowane dane z badań opinii publicznej przez Gallup i Public Religion Research Institute wykazały, że dwie trzecie Amerykanów popiera legalizację, podczas gdy dane z badań zebrane przez Harvard wykazały, że 62% dorosłych w USA popiera zmianę polityki.

Zgodnie z innymi badaniami krajowymi poparcie dla legalizacji użytkowania przez dorosłych było najsilniejsze wśród samozwańczych Demokratów (78 procent) i milenialsów (76 procent), ale słabsze wśród Republikanów (55 procent) i osób urodzonych przed 1945 rokiem (35 procent).

Według Pew, w 1989 roku tylko 16 procent dorosłych w USA uważało, że cannabis powinno zostać zalegalizowane.

Większość demokratycznych kandydatów na prezydenta popiera legalizację korzystania z rekreacji w takiej czy innej formie. Istnieją jednak znaczące odstępstwa, w tym były wiceprezydent Joe Biden, który od dawna popiera przepisy dotyczące „twardej przestępczości” (od kiedy znajduje się w Senacie USA). Przeciwstawia się legalizacji, ale mówi, że po prostu chce ograniczyć przestępczość związaną z narkotykiem.

Demokratyczny miliarder, Mike Bloomberg, nazwał ostatnio legalizację marihuany „najgłupszą rzeczą, jaką ktoś kiedykolwiek zrobił”.

Tymczasem prezydent Trump nie miał wiele do powiedzenia na temat marihuany w ten czy inny sposób podczas swojego urzędowania, choć ostatnio powtórzył poparcie dla wprowadzania swojej polityki przez różne stany.

Jednak ta nowa ankieta stanowi tylko kolejny dowód na poparcie tego, co wiele osób już wie” cannabis powinno zostać zalegalizowane i uregulowane w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Wojna z narkotykami wyraźnie nie przyniosła nam nic dobrego, i nadszedł czas na zmianę tego podejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.