Cannabis: Niezwykłe źródło utrzymania na himalajskich wsiach

Jako dodatek do niezwykle korzystnych właściwości medycznych marihuany, które okazały się ważne w leczeniu szerokiego zakresu stanów chorobowych; cannabis może być również bardzo opłacalnym źródłem dochodu ze zdumiewającymi zyskami pieniężnymi. Choć w zachodnim ustawodawstwie nastąpił bardzo restrykcyjny regres zakazujący uprawy konopi, wyraźny kontrast zaobserwować można w wielu innych społeczeństwach, gdzie uprawa konopi jest integralną częścią kultury i środkiem umożliwiającym utrzymanie.

Starożytna wieś Malana w Indiach ma bogate tło kulturowe oraz historyczne i obejmuje ono uprawę jednej z najlepszych jakościowo konopi. Malana, podobnie jak wiele innych wiosek rozsianych po indyjskich Himalajach, jest w dużej mierze zależna od uprawy i ręcznego przetwarzania haszyszu. W wioskach takich jak Malana istnieje nierozerwalna więź między marihuaną i każdym aspektem kultury, co zauważyć można na dużych uroczystościach społeczności.

Malana produkuje jeden z najlepszych charas (rodzaj koncentratu z marihuany) o silnym i charakterystycznym zapachu i znacznych ilościach oleju cannabis.
Malana, która strategicznie zlokalizowana jest w dolinie Parvati, charakteryzuje się dziewiczym środowiskiem naturalnym i wyjątkowo świeżym powietrzem. Dolina zapewnia bardzo bogaty skład gleby i bogactwo minerałów, co ułatwia produkcję dobrej jakości roślin marihuany oraz produktów na niej opartych. Na przykład, jednym z takich produktów, bardzo popularnym zresztą wśród turystów jest bardzo mocny krem konopny.

Dawniej nie było żadnych przepisów zakazujących sprzedaży marihuany czy innych psychodelików. Jednak restrykcyjne przepisy, które uczyniły uprawę, posiadanie oraz handel marihuaną nielegalnym zostały wprowadzone w latach 80 – tych.
Na szczęście, wyizolowane obszary Malany pozostają nienaruszone przez zacofane ustawodawstwo anty – konopne i nadal pielęgnują tradycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.