Łączenie Marihuany z Tytoniem

Łączenie marihuany z tytoniem w bluntach – wpływ na zdrowie.

Konsumenci marihuany nie są już zdegradowani do palenia zwykłego starego jointa. Ponieważ marihuana stała się bardziej powszechna i legalna, metody konsumpcji również ewoluowały i jest więcej opcji niż kiedykolwiek. W dzisiejszych czasach możesz wziąć nalewkę, zjeść coś, użyć jointa czy bongo, a nawet kremu, czy waporyzacji. I chociaż wielu konsumentów odeszło od palenia i bardziej prozdrowotnych metod spożywania, metody takie jak blunty nadal pozostają popularnym sposobem konsumpcji. Ale czy istnieje ryzyko zdrowotne związane ze spożywaniem bluntów z cannabis?

Dlaczego ludzie lubią blunty?

Wiele osób woli jointy zamiast bluntów ze względu na ich wolniejsze spalanie, podczas gdy inni konsumenci cannabis lubią blunty, ponieważ zapewniają inny rodzaj haju dzięki połączeniu nikotyny z marihuaną. Niektórzy konsumenci opisują przyjemne uczucie doświadczanych efektów, inni natomiast twierdzą, że dodatek tytoniu łagodzi haj. Badanie z 2009 roku wykazało, że kiedy konopie indyjskie i nikotyna są używane razem, THC staje się szybciej dostępne dla organizmu, co powoduje szybsze odurzenie.

Blunty to po prostu pąki marihuany zawijane w papier tytoniowy (jak papier do cygar) można łatwo odróżnić je od skrętów ze względu na ich dłuższą długość i charakterystyczny brązowy papier.
Miały też ogromny wpływ na pop i kulturę miejską. Pisarz Elite Daily, David Foster, powiedział: „Bigg i Nas rapowali o bluntach. Smif-N-Wessun pokazał klasyczny obraz palenia w w filmie Bucktown. Redman wyszedł z piosenką zatytułowaną How To Roll a Blunt. Rihanna rolowała blunta na czyjejś głowie, a Jay i Silent Bob rapowali o paleniu bluntów”.

Czy blunty mogą negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie?

Niemniej jednak, pomimo ich wpływu kulturowego i rezonansu, palenie blunta ma wszystkie negatywne aspekty palenia zarówno marihuany, jak i tytoniu. Nie ma argumentu, że palenie tytoniu ma negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Typowy papieros zawiera ponad 70 rakotwórczych substancji chemicznych – co oznacza, że ​​są one zdecydowanie powiązane z rakiem, chorobami serca i płuc – w tym formaldehyd, ołów, amoniak, tlenek węgla i pierwiastki radioaktywne, takie jak uran.

Według Centers for Disease Control and Prevention, palenie powoduje śmierć 480 000 Amerykanów rocznie, podczas gdy bierne palenie dodatkowe 41 000. Niezależnie od tego, czy palisz blunta czy papierosa, narażasz się na działanie niebezpiecznych chemikaliów, które są następnie wdychane.

Chociaż konsumenci marihuany zwykle palą mniej tytoniu niż palacze papierosów, często zaciągają się na dłuższej, pozostawiając płuca przez dłuższy czas narażone na smołę, która może ostatecznie zabić rzęski płucne odpowiedzialne za usuwanie drobnoustrojów i zanieczyszczeń z dróg oddechowych.

Wiemy, że badania nad długoterminowymi skutkami zdrowotnymi palenia marihuany są mieszane i nie przeprowadzono żadnych znaczących badań nad skutkami łączenia marihuany i tytoniu. Z powodu ciągłego federalnego zakazu tego zioła, znaczące badania porównawcze dotyczące palenia marihuany i długoterminowych skutków zdrowotnych nie zostały jeszcze podjęte w rygorystyczny sposób, więc ostateczne skutki zdrowotne, nie są dobrze zrozumiane.

Może mówisz sobie, że blunt to nie papieros, więc czy naprawdę może być aż tak źle? To prawda, wykazano, że konopie indyjskie mają wiele właściwości leczniczych, ale jeśli blunty są twoim ulubionym sposobem konsumpcji, nie cała moc zioła będzie w stanie naprawić szkody, które można wyrządzić poprzez regularne palenie ich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.