Typy konopi, krótkie przypomnienie

Konopia, przez niektórych uznawana za cud, w większości jest zażywana przez spalenie, ze względu na jej zdolność do wywoływania psychoaktywnych doświadczeń oraz wyleczenia lub złagodzenia pewnych niepożądanych dolegliwości. Uprawiane są żeńskie rośliny, ponieważ zawierają one delta-9-tetrahydrokannabinol lub THC, substancję chemiczną, która wywołuje działanie przeciwbólowe tak samo jak i stan odurzenia. Obecnie używane i uprawiane są trzy typy konopi.

obrazek-z-marihuana

Konopie siewne (Cannabis sativa)

Konopia siewna jest wysoką rośliną z rodziny Cannabaceae, stosowana od czasów starożytnych jako aromatyczne zioło, błonnik przemysłowy, medycyna oraz rekreacyjny narkotyk. Wysokość THC, którą zawiera jest wysoka, więc działa bardzo mocno. Efekty, które wywołuje są powszechnie nazywane „hajem”, co określa stan jasnego, trzeźwego myślenia, chociaż to nie jest reguła.

Konopie indyjskie (Cannabis indica)

Konopia indyjska jest niższą lecz bardziej bujną rośliną niż konopia siewna. Tradycyjnie uprawiana do produkcji haszyszu, ma niższy poziom THC a wyższy CBD (kwas karboksylowy), co czyni ją bardziej skutecznym środkiem przeciwbólowym. Ze względu na swoje właściwości uspokajające, konopia indyjska jest powszechnie palona, inhalowana lub w jakikolwiek inny sposób spożywana w ciągu nocy.

Hybrydy

Hybryda konopi jest marihuaną z dwoma rodzajami lub typami konopi, głównie konopia siewna i indyjska. Żeńska konopia siewna jest krzyżowana z męską konopią indyjską lub odwrotnie. Niektórzy producenci mogą stosować syntetyczne substancje chemiczne, by imitować działanie naturalnych konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Typy konopi, krótkie przypomnienie”


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.