Czym jest rekreacyjna marihuana?

i-am-smoking-every-day

Zanim wyborcy podejmą ostateczną decyzję w sprawie legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, dowiedz się dokładnie, co rozumie się w określeniu „rekreacyjne wykorzystanie marihuany”.

W dwóch stanach – Alaska i Oregon – i Dystrykcie Kolumbii trwają przygotowania do głosowania, w sprawie legalizacji.

Więc, czym jest rekreacyjna marihuana?

Krótka odpowiedź nie może być prostsza:
„Rekreacyjna marihuana” odnosi się do stosowania marihuany do celów rekreacyjnych. Innymi słowy, do palenia (połykania, palenia za pomocą vaporizera, i tym podobne rzeczy) marihuany, ponieważ chcesz doświadczyć efektów psychotropowych w swoim układzie nerwowym.

Jest to opozycja do „medycznej marihuany”, w której marihuana jest używana w celu zredukowania konkretnego wpływu niektórych chorób i dolegliwości, najczęściej stosowany jako lek przeciwbólowy. (Jak okazało się bardzo pomocny przy występujących nudnościach spowodowanych stosowaniem chemioterapii, jak również przy braku apetytu u osób z HIV – oczywiście oprócz wielu innych zastosowań.)

Więc, w zasadzie… marihuana rekreacyjna została zdefiniowana jako niemedyczny sposób wykorzystywania marihuany. To ta postać marihuany, która jest haniebną częścią niedawnej historii Ameryki oraz kozłem ofiarnym, którego obwinia się o zdelegalizowanie wszystkich roślin konopi indyjskich.

Mając to na uwadze, jest nieco zaskakującym widzieć zmianę amerykańskiej opinii publicznej w stronę ogólnej akceptacji marihuany rekreacyjnej – akceptacji, która ma wiele do czynienia z powszechną akceptacją marihuany.

Kalifornia była pierwszym stanem, który pozwolił z powrotem na wykorzystanie medycznej marihuany w 1996r. Dzisiaj, 23 stany (oraz Dystrykt Kolumbii) mają prawo medycznej marihuany w swych księgach.

A dwa stany, mają właściwie w swych księgach przepisy dotyczące dopuszczenia rekreacyjnego stosowania marihuany – Kolorado i Waszyngton. Już wkrótce Alaska, Oregon i DC dołączy do tej listy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Czym jest rekreacyjna marihuana?”


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.