7 faktów, których prawdopodobnie nie wiesz o marihuanie

obama-i-trawka-czy-to-prawda

Jak zapewne już wiesz, marihuana jest substancją uważaną za narkotyk, która może być stosowana w leczeniu chorób medycznych. Z pewnością znasz również wiele różnych slangowych pseudonimów, które ludzie używają do nazwania tego zioła. Czyli są jakieś inne rzeczy, których wciąż nie wiadomo o marihuanie?

Oto 7 faktów, które warto sprawdzić:

1. Cannabis można łatwo uprawiać w każdym środowisku. Fakt ten kusi wiele uzależnionych od rośliny osób do zakładania własnych przydomowych plantacji konopi.

2. Cannabis był wykorzystywany w starożytnych Chinach – nie tylko w medycynie, ale również jako źródło żywności.

3. W 1619 roku konopie były masowo uprawiane w Ameryce Północnej. Zapotrzebowanie brytyjskiej floty na liny konopne było tak wielkie, że w Virginii karano grzywną farmerów, którzy jej nie uprawiali.

4. Największym producentem cannabis na świecie jest Paragwaj, zaraz po nim Meksyk.

5. Kanada jest pierwszym krajem, gdzie medyczna marihuana została przepisana pacjentom. W tym kraju ludzie mogą uprawiać roślinę, tak długo, jak długo posiadają do tego licencję.

6. Do 2010 roku było już 17 stanów w Stanach Zjednoczonych, gdzie marihuana była dopuszczona do stosowania w celach medycznych.

7. W Stanach Zjednoczonych, najbardziej popularną instytucją, która zapewnia rządowi sprawdzoną marihuanę jest Uniwersytet w Missisipi. Od jednego do sześciu akrów marihuany są dostarczane każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.