Liczba aresztowań w Filadelfii zmniejszyła się o 78% odkąd marihuana została zdekryminalizowana

jak-rolowac-jointa-trawka

Minęło zaledwie kilka miesięcy odkąd rada miasta Filadelfia postanowiła zdekryminalizować marihuanę, ale już można zauważyć z raportów, że aresztowania w mieście spadły aż o 78% odkąd nowa ustawa weszła w życie.

Konkretnie, były 72 zatrzymania z powodu marihuany w czasie jednego miesiąca na przestrzeni października i listopada. W tym samym okresie, ale rok wcześniej, liczba aresztować to około 320. Ogólnie rzec biorąc – jest to spadek o 78%.

Jednak, pomimo zmian, niektórzy mieszkańcy nadal są aresztowani za marihuanę.

Od 20 października do 20 listopada wydano zaledwie 20 nowych mandatów: 14 za posiadanie, a 6 za palenie w miejscach publicznych. Posiadanie poniżej 30g skutkuje mandatem 25 dolarów (~100zł). Palenie w miejscach publicznych to grzywna w wysokości 100 dolarów (~400zł) i prace społeczne.

Prawo regulujące marihuanę zostało uchwalone w Filadelfii przez Radę Miejską w czerwcu, a weszło w życie nieco ponad 4 miesiące później, w dniu 20 października.

Zgodnie z nowym prawem dekryminalizacji, posiadanie 30 gramów, lub mniej uważane jest za wykroczenie cywilne i skutkujące karą w wysokości 25 dolarów (~100zł) grzywny.

Palenie w miejscach publicznych również jest wykroczeniem cywilnym, karanym grzywną w wysokości 100 dolarów (~400zł) oraz 9 godzinami prac społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

3 komentarze “Liczba aresztowań w Filadelfii zmniejszyła się o 78% odkąd marihuana została zdekryminalizowana”


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.