Amerykański przemysł konopny

joint-w-pyszczku

Wpływowe amerykańskie czasopismo finansowe rozprawia o szybko rosnącej amerykańskiej branży konopnej – niemal nieograniczone możliwości biznesowe popierane przez fakt, ze 23 stany (oraz Dystrykt Kolumbii) prawnie umożliwiły obywatelom zakup oraz użytkowanie marihuany (plus cztery stany i Dystrykt Kolumbii pozwalają legalnie użytkować marihuanę do celów rekreacyjnych).

Powoduje to, że kraje, które najdalej zaszły w kierunku całkowitej legalizacji marihuany – czyli Kolorado oraz Waszyngton – są teraz bardzo bacznie obserwowanymi gospodarkami.

Jednak nie chodzi tylko o Kolorado i Waszyngton, Kalifornia jest wciąż jednym z najlepszych państw jeżeli chodzi o przychody sieci aptek konopnych.

Legalna sprzedać w celach rekreacyjnych oraz medycznych wyniosła 2.6mln dolarów w ubiegłym roku, większość z tych pieniędzy rozkłada się jednak pomiędzy Kalifornię i Kolorado. Sprawozdanie z czasopisma przypomina, że liczba ta, to jedynie 6% z około 40mld dolarów, które zarabiane są na czarnym rynku przez przestępcze przedsiębiorstwa.

Kapitał konopny w ubiegłym roku był mały (104mln dolarów), możliwości pozostawały ograniczone ze względu na prawo federalne. Pełna legalizacja jest niestety pięć do dziesięciu lat oddalona od nas. Inwestorzy jednak przewidują, że cena marihuany może spaść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.