Wsparcie dla legalizacji marihuany rośnie

Wsparcie dla legalizacji marihuany w Michigan rośnie.

Nowa ankieta pokazuje, że poparcie dla legalizacji wciąż rośnie.

Według badań Michigan NORML i EPIC-MRA – 61 procent wyborców z Michigan zgadza się na legalizację marihuany. Niektórzy nie sądzili, że liczby kiedykolwiek osiągną tak wysoki poziom.

Liczba ta pokazuje 4 procentowy wzrost od 2017 roku.

Obie grupy połączyły siły, by zadać to samo pytanie, o tej samej porze, za pośrednictwem tej samej firmy oraz przy użyciu tej samej metodologii w czterech sondażach na przestrzeni pięciu lat.
Wsparcie prawdziwie rośnie – mówią ankieterzy.

„Nastąpił 4 procentowy wzrost w porównaniu z 57 procentami z lutego 2017 roku, i 8 procentowy wzrost w porównaniu z 53 procentami z 2016 roku,” powiedział ankieter Bernie Porn z EPIC-MRA.

„Nie jestem zaskoczony. Wyniki te są wynikiem skutecznego poparcia NORML przez mieszkańców Michigan,” powiedział Brad Forrester, członek zarządu MINORML.

Komitet ds. regulowania marihuany jak alkoholu przedłożył państwu ponad 360.000 podpisów w dniu 20 listopada 2017 roku, w celu złożeniu wniosku w wyborach w 2018 roku.

Ankieta wykazała również, że większe poparcie jest wśród mężczyzn (68 procent) niż kobiet (55 procent), oraz iż za legalizacja częściej opowiadają się osoby młodsze (18-49 lat – 71 procent) niż osoby powyżej 50 roku życia (54 procent).

Wsparcie z okręgów Wayne, Oakland, Macomb wyniosło 59 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.