Ostrzegają imigrantów przed zakupem “legalnej” marihuany

Zwolennicy cannabis twierdzą, że legalizacja marihuany w Illinois nie dotyczy wszystkich jednakowo – zwłaszcza imigrantów.

Marihuana może sprawić, że doświadczysz haju, ale jeśli jesteś imigrantem – może również sprawić, że zostaniesz deportowany.

Zwolennicy ostrzegają wszystkich imigrantów w Illinois – nawet tych posiadających status prawny do znajdowania się w USA, aby trzymali się z dala od marihuany.

„Mimo, że marihuana jest legalna w Illinois, nie-obywatele USA nie powinni wykorzystywać, inwestować, pracować, sprzedawać ani produkować marihuany, ponieważ może to wpłynąć na ich sytuację imigracyjną,” Diana Rashid, adwokat z National Immigrant Justice Center , powiedziała na konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłą środę.

„Imigranci muszą wiedzieć, że nowe przepisy stanowe nie chronią ich w taki sam sposób, jak chronią obywateli stanu Illinois”.

Rząd federalny – który zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z imigracją – nadal klasyfikuje cannabis jako narkotyk Grupy 1 – marihuana znajduje się w tej samej kategorii co heroina. Dlatego też, imigranci znajdujący się w posiadaniu marihuany mogą zostać zatrzymani i prawdopodobnie deportowani do kraju ojczystego, niezależnie od prawa stanowego.

I pomimo wysiłków zmierzających do zlikwidowania drobnych rejestrów karnych związanych z cannabis w Illinois, władze federalne biorą pod uwagę te wyroki podczas przeglądu prawa danego imigranta do życia oraz pracy w Stanach Zjednoczonych.

„Radzimy imigrantom na zrobienie dwóch do trzech kopii poświadczeń dotyczących dyspozycji za przestępstwa związane z cannabis, za które zostali skazani, ponieważ po jakimś czasie zapisy zostaną usunięte, oraz ostatecznie zniszczone, ale imigracja nadal ich będzie wymagać,” powiedział Mony Ruiz-Velasco, dyrektor wykonawczy PASO West Suburban Action Project.

Zwolennicy cannabis współpracują z urzędnikami państwowymi, w celu przekazania społeczności imigrantów informacji na temat zagrożeń związanych z posiadaniem marihuany.

Mamy również nadzieję, że przychodnie opublikują powiadomienia ostrzegające imigrantów o ryzyku, jakie podejmują przy zakupie swojego produktu”, powiedział Ruiz-Velasco.

Jednak wiele ludzi obawia się, że agencje imigracyjne zaczną deportować imigrantów z Illinois za przestępstwa związane z marihuaną.

„Niektóre kwestie, które obserwujemy w miejscach takich jak Kalifornia oraz Kolorado, dają nam pogląd tego, co zobaczymy w naszym Illinois”, powiedziała Kathleen Vannucci, adwokat oraz przewodniczący Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników Imigracyjnych.

„Urzędnicy imigracyjni często zadają pytania dotyczące używania cannabis w stanach, w których marihuana została zalegalizowana, jednak imigranci – przyznając się do tego, że stosowali marihuanę w przeszłości, mogą sami sobie narobić wielkich kłopotów.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.