Cannabis, Czyli Marihuana Lub Haszysz – Kannabinoidy

zycie-na-haju

Cannabis (marihuana, haszysz czy kannabinoidy) wykorzystywane do celów leczniczych oraz rekreacyjnych były przez wiele wieków i prawdopodobnie jest to jedyny lek lub nielegalny narkotyk, który nieustannie wywołuje ogromne zainteresowanie lub kontrowersje zarówno w ramach domeny publicznej jak i badań medycznych.

Kannabinoidy wydają się być zdolne do modulowania bólu, nudności, wymiotów, epilepsji, udarów niedokrwiennych mózgu, urazów mózgu, stwardnienia rozsianego, nowotworów i innych chorób u ludzi i/lub zwierząt.

Jednak marihuana jest najczęściej stosowanym narkotykiem w krajach rozwiniętych, według opinii wytwarzając ostre zaburzenia pamięci i uzależnienia / objawy odstawienia u przewlekłych użytkowników i modelach zwierzęcych.

Konopia działa na 2 typy receptorów kannabinoidowych, receptory CB1 i CB2, które są rozmieszczone głównie w mózgu i układzie odpornościowym, odpowiednio.

W mózgu receptory CB1 są kierowane przez endogenne kannabinoidy (tj. endokannabinoidy), takie jak anandamid (AEA), 2-arachidonylglycerol i arachidonyloetanoloamid.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.