nasiona marihuany, nasiona konopi

Objawy abstynencji jako jeden ze skutków marihuany: mit czy rzeczywistość?

marihuana-stosowanie-efekty-uboczne-marihuana-stosowanie-efekty-uboczne-strach-przed-ludzmi

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących marihuany jest to, czy stosowanie jej może doprowadzić do uzależnienia i abstynencji.

Wiele regularnych użytkowników twierdzi, że marihuana nie uzależnia. Inni uważają, że możliwym jest, aby być uzależnionym od prawie wszystkiego psychicznie – i w przypadku marihuany mają rację.

„Psychologiczne lub behawioralne uzależnienie jest definiowane jako utrata kontroli nad użyciem,” mówi doktor David Gorelick, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Medycyny w Maryland, które przeprowadził szereg badań dotyczących konopi.

Ale często użytkownicy marihuany nie są zagrożeni tylko uzależnieniem psychicznym.

To dlatego, że aktywne składniki marihuany działają na konkretne miejsca – znane jako receptory kannabinoidowe – które kontrolują ciało zarówno fizycznie jak i psychicznie. Działanie kannabinoidów na te receptory zmienia ich stan.

„Mówiąc najprościej, jest to system biologiczny, który reaguje podczas zażywania konopi,” wyjaśnia doktor David Allsop, profesor na Uniwersytecie w Sydney, który również studiował konopie w różnych aspektach jej działania.

Gdy stosowanie konopi jest przerwane, receptory muszą dostosować się do normalnego poziomu. Ma to skutki psychologiczne i fizyczne, jak mówi dr Allsop.

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

olej cbd, konopny
nasiona marihuany, thc-thc


Ta witryna grubylol.com wykorzystuje pliki cookies.