Badania dotyczące marihuany i konopi

konopia-w-fabryce-obrobka-konopi

(Na zdjęciu doktor Jan Slaski i doktor John Wolodko Alberty opracowują innowacje technologii przyszłości.)

Surowe przepisy otaczając obie formy cannabis – marihuanę i konopie – co sprawia, że wszelkie badania są bardzo trudne.

„Konsekwencje polityczne klasyfikacji marihuany, z perspektywy badawczej są ograniczające,” wyjaśnia jeden z doktorów. „O ile mi wiadomo, z tysięcy jednostek akademickich i badawczych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, którym będzie umożliwione wykonanie badania rolniczego lub medycznego na tych unikalnych gatunkach, tylko około 40 posiada aktualne licencje badawcze do badania roślin w ograniczonym zakresie.”

Pomimo tych barier, naukowcy robią postępy w zrozumieniu sposobu działania medycznej marihuany, co pomaga w tworzeniu coraz większej listy zaburzeń.

Co więcej, rozwój technologii konopi nadal ujawnia nowe i intrygujące sposoby, w jakie ta przemysłowa roślina może przyczynić się społeczeństwu w przyszłości. Ostatnio naukowcy z jednego z uniwersytetów w Kanadzie stworzyli wysokiej jakości kondensator elektromechaniczny przy użyciu surowca konopnego, tworząc produkcję tanich, szybko ładujących się baterii z konopi realną możliwością.

Włókno konopne jest także wykorzystywane do opracowywania nowych form odnawialnego plastiku, które stało się popularnym materiałem w branży części samochodowych.

Ale z czasem, gdy legalizacja rozprzestrzenia się na całym świecie, możliwość badania potencjału konopi także rośnie. Możliwości są nieograniczone, a to jest jedna rzecz, którą konopia i marihuana mają wspólną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.