nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Urugwaj rozpocznie sprzedaż marihuany

Urugwaj rozpocznie sprzedaż marihuany, GrubyLoL.com

Urugwaj rozpocznie sprzedaż marihuany w aptekach latem tego roku, co będzie ostatnim etapem pionierskiego rozporządzenia i normalizacji marihuany. Kraj Ameryki Południowej będzie pierwszym na świecie legalnie sprzedającym konopie nad kontuarem w celach rekreacyjnych. Faktem jest, że ich prezydent został nawet nominowany do nagrody Nobla po tym, jak kraj zalegalizował marihuanę.

Urugwaj głosował za legalizacją marihuany już w 2013 roku. Był to pierwszy kraj na świecie. Od razu pojawiły się doniesienia, że gram marihuany kosztować będzie tylko jeden dolar, a sprzedaż będzie miała miejsce bardzo szybko. Czas pokazał jednak, że rozpoczęcie legalnej sprzedaży w Urugwaju trwało o wiele dłuzej niż się spodziewano, a od jakiegoś czasu gorąco się o tym dyskutuje.

Raport BBC:

„Cannabis będzie rozprowadzane w aptekach od lipca,” powiedział na konferencji prasowej Juan Andres Roballo.
Prawo wymaga, aby kupujący zarejestrował się w krajowym rejestrze, który jak powiedział Roballo, zostanie uruchomiony 2 maja. Cena będzie wynosić 1,30 USD za gram.
Rejestrujący – którzy muszą być obywatelami Urugwaju lub stałymi rezydentami – mogą kupić maksymalnie 40 gramów (1,4 uncji) miesięcznie. Sprzedawana marihuana pochodzić będzie z upraw kontrolowanych przez państwo.
Prawo pozwala również użytkownikom na prowadzenie własnej uprawy w domu lub dołączanie do klubów współpracujących, które prowadzą działalność gospodarczą.
Wielu farmaceutów wątpiło w finansowe korzyści płynące ze sprzedaży produktu kontrolowanego pod względem kosztów.
Niektórzy kupujący z Urugwaju również niechętnie wypowiadają się na temat zgłaszania się do krajowego rejestru, narzekając na naruszanie prywatności i konieczność przestrzegania miesięcznych limitów.
Rząd podpisał już kontrakty z 16 aptekami, ale ma nadzieję podpisać ich więcej.
Pan Roballo powiedzieł, że przed otwarciem rejestru zostanie przeprowadzona kampania publiczna.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.