Urugwaj rozpocznie sprzedaż marihuany

Urugwaj rozpocznie sprzedaż marihuany w aptekach latem tego roku, co będzie ostatnim etapem pionierskiego rozporządzenia i normalizacji marihuany. Kraj Ameryki Południowej będzie pierwszym na świecie legalnie sprzedającym konopie nad kontuarem w celach rekreacyjnych. Faktem jest, że ich prezydent został nawet nominowany do nagrody Nobla po tym, jak kraj zalegalizował marihuanę.

Urugwaj głosował za legalizacją marihuany już w 2013 roku. Był to pierwszy kraj na świecie. Od razu pojawiły się doniesienia, że gram marihuany kosztować będzie tylko jeden dolar, a sprzedaż będzie miała miejsce bardzo szybko. Czas pokazał jednak, że rozpoczęcie legalnej sprzedaży w Urugwaju trwało o wiele dłuzej niż się spodziewano, a od jakiegoś czasu gorąco się o tym dyskutuje.

Raport BBC:

„Cannabis będzie rozprowadzane w aptekach od lipca,” powiedział na konferencji prasowej Juan Andres Roballo.
Prawo wymaga, aby kupujący zarejestrował się w krajowym rejestrze, który jak powiedział Roballo, zostanie uruchomiony 2 maja. Cena będzie wynosić 1,30 USD za gram.
Rejestrujący – którzy muszą być obywatelami Urugwaju lub stałymi rezydentami – mogą kupić maksymalnie 40 gramów (1,4 uncji) miesięcznie. Sprzedawana marihuana pochodzić będzie z upraw kontrolowanych przez państwo.
Prawo pozwala również użytkownikom na prowadzenie własnej uprawy w domu lub dołączanie do klubów współpracujących, które prowadzą działalność gospodarczą.
Wielu farmaceutów wątpiło w finansowe korzyści płynące ze sprzedaży produktu kontrolowanego pod względem kosztów.
Niektórzy kupujący z Urugwaju również niechętnie wypowiadają się na temat zgłaszania się do krajowego rejestru, narzekając na naruszanie prywatności i konieczność przestrzegania miesięcznych limitów.
Rząd podpisał już kontrakty z 16 aptekami, ale ma nadzieję podpisać ich więcej.
Pan Roballo powiedzieł, że przed otwarciem rejestru zostanie przeprowadzona kampania publiczna.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.