Marino dyrektorem ONDCP?

• Nie jest on za legalizacją, ale to nie Chris Christie jeśli chodzi o marihuanę.

Wcześniejsze spotkania Trumpa w obszarach, które dotykały kwestii narkotykowych skłaniały się raczej do polityków z uprzedzeniem do legalizacji marihuany. Prokurator generalny Jeff Sessions, obnosił się ze stwierdzeniem, że „dobrzy ludzie nie palą marihuany.”

Jeśli wcześniejsze doniesienia są prawdziwe, Marino prawdopodobnie koncentruje większość swoich sił na opioidach, które w 2016 roku pozbawiły życia ponad 50.000 Amerykanów.

Jako dyrektor ONDCP – Marino kierowałby polityką administracji w zakresie kontroli narkotyków. Nie wydaje się on być szczególnie zainteresowany kwestiami marihuany. W kwietniu 2016 roku, kiedy ustawodawcy w Pensylwanii debatowali nad medyczną marihuaną, która ostatecznie przeszła, PennLive wypytywało licznych przywódców państwowych o ich stanowisko w tej kwestii. Marino odmówił odpowiedzi.

Stanowisko Marino dotyczące opioidów wydaje się sprzyjać surowszemu egzekwowaniu na poziomie ulicy, a także większej łagodności wobec producentów leków. Dochodzenie Washington Post wykazało, że jego ustawodawstwo z 2016 roku utrudniało ściganie firm farmaceutycznych zajmujących się kryzysem opioidowym w kraju.

• Marino może być bardziej sceptycznie nastawiony do koncepcji, że medyczna marihuana może być częścią rozwiązania kryzysu opioidoalnego w kraju.

Amerykanie coraz częściej zdają sobie sprawę z badań, które pokazują, że stanyz legalną medyczną marihuaną mają niższe wskaźniki nadużywania opioidów. Marino wkracza w tę debatę jako lider, który w przeszłości obejmował stanowisko obrońcy firm famaceutycznych. Może więc być bardziej sceptyczny wobec koncepcji, że medyczna marihuana może stanowić część rozwiązania kryzysu opioidowego w kraju.

Marino, Republikanin, był wcześniej promotorem ówczesnego kandydata Trumpa w lutym 2016 roku. „Będę na niego głosować,” ponieważ on jest „kimś kto pomoże Amerykanom osiągać osobiste zyski oraz się samodoskonalić,” powiedział Marino.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.