Wrażliwy temat stosowania cannabis przez dzieci

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi rekreacyjnego stosowania marihuany w Kalifornii, wiele rodziców zastanawia się, jak poradzić sobie z kwestią wykorzystania jej przez dzieci, co skłoniło agencję do wyjaśnienia prawnego wpływu tych przepisów.

Nowe przepisy dotyczące rekreacyjnego wykorzystania cannabis w San Diego pozostawiły wielu rodziców z pytaniem, jak poradzić sobie z wykorzystaniem marihuany przez ich nieletnie dzieci.

NBC 7 donosi, że we wtorek, kilka agencji w San Diego zorganizowało wydarzenie edukacyjne dla rodziców, którzy starali się zrozumieć, jak rozmawiać z dziećmi o stosowaniu marihuany.

W tym wydarzeniu, przedstawiciele urzędu prokuratora okręgowego w San Diego rozmawiali ze społeczeństwem o możliwych konsekwencjach prawnych dla małoletnich osób stosujących marihuanę. Wielu rodziców, którzy wzięli udział w wydarzeniu, było głęboko zaniepokojonych nowym prawem, zwłaszcza teraz, kiedy rekreacyjne użycie marihuany jest legalne.

Jesse Navaro, przedstawiciel San Diego County District Attorney’s Office, powiedział:

To są konsekwencje – konsekwencje prawne. A dla rodziców mogą istnieć nie tylko konsekwencje prawne, ale także pewne konsekwencje finansowe.

W przypadku małoletnich, konsekwencje za naruszenie prawa są stosunkowo niewielkie, ponieważ nieletni (lub osoby dorosłe poniżej 21 roku życia), które zostały złapane za posiadanie marihuany, będą musiały odpracować kilkadziesiąt godzin służby społecznej oraz dołączyć do grupy edukacji na temat narkotyków, a także zapłacić mandat w wysokości 100 dolarów.

Mimo, że nowe przepisy ograniczają rekreacyjne wykorzystanie do osób w wieku 21 lub starszych, małoletni mogą uzyskać dostęp do marihuany za pośrednictwem polecenia lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.