Jakie są szanse, że Illinois zalegalizuje rekreacyjną marihuanę?

Senator Stanowy, Heather Steans i Kelly Cassidy wprowadziły identyczne ustawodawstwo w obu izbach General Assembly. Wnioski umożliwiają osobom dorosłym w wieku powyżej 21 roku życia na posiadanie do 28 gramów marihuany przy jednoczesnym wykorzystaniu już istniejącej struktury regulacyjnej odnośnie programu medycznej marihuany.

Gubernator Illinois Bruce Rauner, który będzie ubiegać się o reelekcję w listopadzie, powiedział, że nie poprze legalizacji rekreacyjnej marihuany. W ostatnim wywiadzie powiedział, że zawetowałby wniosek odnośnie rekreacyjnej marihuany, gdyby został on zatwierdzony przez ustawodawcę.

„Myślę, że to pomyłka” – powiedział Rauner. „Wiesz, w Kolorado, w Kalifornii i kilku innych miejscach przeprowadza się masowy eksperyment na ludziach. Powinniśmy zobaczyć najpierw jak substancja wpływa na życie i jak bardzo może ranić młodych ludzi, zanim w ogóle rozważymy podjęcie decyzji.”

Mieszkańcy Illinois mogą również mieć możliwość oficjalnego wypowiedzenia się na temat legalizacji marihuany w listopadzie tego roku.
Zaoferowano już także ankietę, w której zadano pytanie prosząc wyborców o wypowiedzenie się na temat tego, czy popierają legalizację rekreacyjnej marihuany wśród dorosłych powyżej 21 roku życia i starszych.

Senator stanu, Bill Cunningham powiedział, że wyniki głosowania „doprowadzą do debaty” i „dadzą możliwość zarejestrowania opinii.”

W 2016 roku, gubernator Rauner dekryminalizował posiadanie drobnych ilości marihuany w Illinois, uznając posiadanie 10 gramów marihuany lub mniej za przestępstwo cywilne i ustanawiając karę grzywny w przypadku wykroczenia go – do 200 dolarów amerykańskich. Projekt polityki cannabis przewidywał, że legalizacja marihuany będzie generować coroczne dochody z podatków od 350 do 700 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.