Legalizacja marihuany prowadzi do większej innowacyjności

Jak pokazuje nowe badanie, bardziej liberalna polityka społeczna, w tym legalizacja marihuany wiąże się w lepszą wydajnością innowacyjności.

Z wyników nowego badania opublikowanego w Strategic Management Journal, wdrożenie polityki społecznej liberalizacji, takiej jak legalizacja medycznej marihuany prowadzi do większej innowacyjności. Badania wskazują, że stany które wdrożyły łagodniejszą politykę dotyczącą stosowania marihuany, były powiązane z podniesieniem liczby pracujących osób – o około 22 procent oraz wyższymi wskaźnikami innowacji.

Para badaczy – Keyvan Vakili z London Business School i Laurina Zhang z Georgia Institute of Technology — zbadali wpływ dwóch liberalnych polityk na szczeblu stanowym, w tym legalizacji marihuany i małżeństw tej samej płci.

Mierzono wydajność innowacji jako liczbę patentów przyznanych w każdym stanie USA w latach 1990-2007 i porównano te wartości z polityką każdego stanu w tym okresie.

Badanie wykazało, że stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę lub zezwoliły na małżeństwa osób tej samej płci, odnotowały wzrost stopy patentowej w porównaniu do stanów, które tego nie zrobiły. Uchwalenie jednej polityki antyliberalizacyjnej wiązało się z ograniczeniem wydawania patentów.

Realizacja dwóch polityk wiązała się ze wzrostem innowacyjności o 5-6 procent.

„Wyniki sugerują, że polityka liberalizacyjna może zwiększyć różnorodność pracy twórców, a co za tym idzie, tempo i nowatorstwo, a także mieć wpływ na innowacyjność poprzez promowanie bardziej liberalnych poglądów i większą otwartość na różnorodność” – przeczytać można w podsumowaniu badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.