Właściwości przeciwnowotworowe marihuany

W przeszłości marihuana stosowana była w leczeniu wielu chorób. W przypadku pacjentów chorych na raka uważa się, że olej z cannabis poprawia objawy choroby i zmniejsza występujące nudności i wymioty, które są następstwem chemioterapii. Inną poważną chorobą, którą cannabis może leczyć jest HIV/ AIDS. Odpowiednie odmiany marihuany pomagają zwiększyć apetyt pacjentów.

Mimo iż istniejące dane oraz badania są ograniczone, wiele osób uważa, iż stosowanie marihuany posiada wiele zalet. Lekarze natomiast twierdzą, że marihuana nie ma efektów terapeutycznych. Społeczeństwo zatem stoi na rozdrożu przy podejmowaniu decyzji, ponieważ nie wie, czy stosować cannabis z powodu negatywnego wizerunku substancji, który przed laty został wykreowany. Wiele pacjentów uważa również, że może popaść w kłopoty z prawem ze względu na stosowanie marihuany.

Marihuana jednak ma szeroki zakres właściwości przeciwnowotworowych. Te właściwości pomagają ograniczyć komórki rakowe i ostatecznie je zabić. Oznacza to, że cannabis można stosować zarówno w leczeniu nowotworów oraz wykorzystywać jako suplement podczas terapii.

Marihuana oferuje:

1. Działanie antyproliferacyjne – ta właściwość marihuany zapobiega rozmnażaniu się komórek rakowych, co oznacza, że stosowanie marihuany może hamować wzrost liczby komórek nowotworowych. Szczególnie korzystne jest to pod kątem powstrzymywania przerzutów komórek rakowych.

2. Działanie antyangiogenne – Ta właściwość zapobiega tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych, które pomagają w rozwoju nowotworów. W związku z tym, dane guzy nie powiększają się, dopóki nie zostaną usunięte.

3. Efekt anty-przerzutowy – Marihuana ma również zdolność powstrzymywania rozprzestrzeniania się raka, dzięki czemu choroba nie wpływa na inne części ciała. Zapobiega to infekcjom komórek nowotworowych w zdrowe komórki organizmu.

4. Efekt apoptotyczny – Marihuana, kolokwialnie mówiąc, popycha komórki rakowe do popełniania samobójstwa. Lekarze mówią, że rak naturalnie się „topi” pod wpływem marihuany. Jest to korzystne w leczeniu raka w obszarach wrażliwych, takich jak mózg, płuca i serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.