Warto to wiedzieć przed uprawą nasion

Czy twoje nasiona są jasne, czy ciemne? Wytrzymują nacisk, czy zamieniają się w pył kiedy złapiesz je mocniej w palcach?

Jednym z kluczy do uzyskania zdrowych roślin cannabis to oczywiście nasiona marihuany najlepszej jakości. Oczywiście, najlepsze składniki odżywcze, odpowiednie podlewanie i dobrej jakości światła także przyczyniają się do ostatecznej wydajności. Ale rozpoczęcie uprawy z dobrą genetyką jest równie ważne, jeśli nie najważniejsze. Staranny wybór wysokiej jakości nasion zapewni, że otrzymasz dokładnie taką genetykę jakiej szukasz. Zapewni ci to nie tylko pożądane profile kannabinoidowe oraz terpenowe, ale także pomoże ci uniknąć złudzeń.

Dobrym sposobem oceny jakości i cech nasion marihuany jest obeznanie się z tym, jak powinny one wyglądać. Niektóre szczegóły są oczywiste, podczas gdy inne potrzebują czasu na zidentyfikowanie. Zdrowe i genetycznie lepsze nasiona mają zazwyczaj ciemny kolor zewnętrznej powłoki. Szarość oraz czerń są oznakami dobrych nasion, często posiadają one także widoczne, tygrysie paski.

Zdrowe nasiona wyglądają tak, jakby miały na sobie powłokę wosku. Można to zauważyć wystawiając je na jasne światło i obserwując efekt połysku.
Ciemniejsze i lepszej jakości nasiona są twarde w dotyku. Jak dokładnie to sprawdzić? Umieść ziarno pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i ściśnij – nie potrzebujemy profesjonalnych narzędzi, ta metoda w zupełności wystarczy, aby sprawdzić sprężystość nasion. Jeśli nie rozpadnie się ono przy tym teście, oznacza to, że warto je zasadzić.

Słabej jakości lub stare nasiona pękają i kruszą się pod byle naciskiem. Jeśli pękają – są one bezużyteczne.

Niedojrzałe i zbyt młode nasiona są zazwyczaj zielone lub białe. Mało prawdopodobne, że tego typu nasiona wykiełkują, a jeśli im się to uda – potrzebować one będą znacznie więcej czasu niż standardowe nasiona. Warto szukać nasion świeżych, w optymalnym wieku.

Co z nasionami znalezionymi w kupionej marihuanie? Niektórzy palacze mogą naprawdę się ucieszyć po znalezieniu nasion w torebkach, ale jest kilka powodów, dla których wcale nie powinni.
Po pierwsze, oznacza to, że hodowca zawiódł i pozwolił zapłodnić żeńskie rośliny. Kiedy kwiaty zostają zapylone, przestają wytwarzać żywicę zawierającą THC i kierują swoją energię w kierunku produkcji nasion. Po drugie, nasiona zostają dodane do ogólnej masy paczki z marihuaną, co oznacza mniej marihuany za twoje pieniądze.

Inaczej mówią, masz ogromne szczęście jeśli odmiana, którą kupiłeś jest dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.