Miliardy dolarów oszczędności

Nie ma wątpliwości, że marihuana jest narkotykiem, ale klasyfikowanie jej wśród najbardziej niebezpiecznych substancji jest po prostu bluźnierstwem. Tak właśnie zrobił rząd Stanów Zjednoczonych z marihuaną. Jest ona częścią Controlled Substances Act (Ustawa o Substancjach Kontrolowanych). Według rządu Stanów Zjednoczonych, marihuana jest równie szkodliwym narkotykiem jak heroina.

Najwyraźniej rząd nie zdaje sobie sprawy, że lek, który uznają za „szkodliwy” jest tym, który proponuje szereg świadczeń medycznych potwierdzonych przez wiele badań na przestrzeni lat. 29 stanów, które uczyniły marihuanę legalną, zrobiły to, aby jak najlepiej wykorzystać jej terapeutyczne korzyści. Co ciekawe, rząd również nie zauważa, że wydaje się znacznie mniej recept na tradycyjne farmaceutyki w stanach, gdzie medyczna marihuana jest legalna.

To w zasadzie doprowadziło do przełomowego badania, które ujawniło, że jeśli wszystkie 50 stanów zalegalizuje marihuanę, Amerykanie mogą zaoszczędzić miliard dolarów na kosztach. Jeśli nie korzyści zdrowotne, rząd federalny przynajmniej powinien wziąć pod uwagę pieniężne koszty legalizacji.

Jedynym zagrożeniem, które czuje rząd federalny jest to, że przemysł farmaceutyczny straci sporo pieniądzy – a rząd ma w tym duży udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.