Własna roślina – matka

Po co i jak zacząć uprawiać własną roślinę – matkę.

Rośliny cannabis mogą pochodzić z dwóch źródeł: z nasion lub z szczepek. Mówiąc o hodowli cannabis, termin „matka” zwykle odnosi się do wysoko cenionej rośliny, z której hodowcy pobierają szczepki, aby stworzyć „klony”, które są genetycznie identyczne, a które można ponownie sadzić w celu wyhodowania innej rośliny.

Rośliny matki znajdują się w ciągłym stadium wegetacji, ponieważ wielokrotnie pobiera się od nich szczepki. Pobieranie szczepek gwarantuje, że wszystkie rośliny w twoim ogrodzie będą rosły z zasadniczo taką samą prędkością, wytwarzać będą produkty o podobnej jakości, które rosnąć będą z taką samą mocą jak matka, z której pochodzą.

Rzućmy okiem na to, dlaczego rośliny – matki są takie ważne oraz na to jak je wybierać i jak się nimi opiekować.

Dlaczego rośliny – matki są takie ważne?

Rośliny matki gwarantują spójność, która jest kluczowa dla producentów, którzy oczekują konkretnego produktu dla swoich klientów. Gdy marihuana wyrasta z nasion, hodowcy muszą radzić sobie z dużo większą zmiennością we wzorcach wzrostu, potrzebach żywieniowych i innych cechach roślin. Mimo iż niektóre nasiona są stabilne i różnić będą się od siebie mnie, wciąż możesz mieć trudności z osiągnięciem takich efektów jak w przypadku korzystania ze szczepek.

Rośliny matki pomagają także zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasiona premium kosztują sporo, a zakup klonów również nie należy do tanich. Zamiast za każdym razem kupować nasiona, wykiełkuj garść tych samych nasion i wybierz roślinę – matkę w oparciu o podane przez nas kryteria. Wysokiej jakości roślina – matka zapewni szczepki o wysokiej jakości przez wiele sezonów.

Jak wybrać roślinę – matkę?

Ze względu na to, że klony są genetycznie identyczne ze swoją matką, wybór dobrej jakości rośliny matki ma kluczowe znaczenie dla pomyślnych zbiorów. Mimo iż paczka nasion może być pobrana z jednej odmiany, każde z nich może mieć inny fenotypy.

Niektóre rośliny wyrażają kilka różnych fenotypów, co może utrudniać wybór matki. Inne mogą wytwarzać nieco większą spójność – co upraszcza proces selekcji.
Bez względu na to, najlepszą drogą do wyboru dobrej jakości matki jest:
Krok 1. Wykiełkuj nasiona.
Krok 2. Poczekaj aż rośliny pokażą swoją płeć w etapie wegetatywnym, a następnie pobierz kilka szczepek z każdej żeńskiej rośliny (i pamiętaj o oznaczeniu, z której rośliny pobrałeś dane szczepki).
Krok 3. Pozwól klonom wejść w fazę kwitnienia, zachowując oryginalne rośliny w fazie wegetatywnej.
Krok 4. Gdy nowe rośliny zakwitną – czas na zbiory. Zwróć uwagę na cechy takie jak aromat, smak, plony, struktura pąków i wzorce wzrostu.
Krok 5. Wybierz oryginalną roślinę na podstawie produktu, który najbardziej przypadł ci do gustu. Jest to twoja roślina matka :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.