nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Własna roślina – matka

Własna roślina – matka, GrubyLoL.com

Po co i jak zacząć uprawiać własną roślinę – matkę.

Rośliny cannabis mogą pochodzić z dwóch źródeł: z nasion lub z szczepek. Mówiąc o hodowli cannabis, termin „matka” zwykle odnosi się do wysoko cenionej rośliny, z której hodowcy pobierają szczepki, aby stworzyć „klony”, które są genetycznie identyczne, a które można ponownie sadzić w celu wyhodowania innej rośliny.

Rośliny matki znajdują się w ciągłym stadium wegetacji, ponieważ wielokrotnie pobiera się od nich szczepki. Pobieranie szczepek gwarantuje, że wszystkie rośliny w twoim ogrodzie będą rosły z zasadniczo taką samą prędkością, wytwarzać będą produkty o podobnej jakości, które rosnąć będą z taką samą mocą jak matka, z której pochodzą.

Rzućmy okiem na to, dlaczego rośliny – matki są takie ważne oraz na to jak je wybierać i jak się nimi opiekować.

Dlaczego rośliny – matki są takie ważne?

Rośliny matki gwarantują spójność, która jest kluczowa dla producentów, którzy oczekują konkretnego produktu dla swoich klientów. Gdy marihuana wyrasta z nasion, hodowcy muszą radzić sobie z dużo większą zmiennością we wzorcach wzrostu, potrzebach żywieniowych i innych cechach roślin. Mimo iż niektóre nasiona są stabilne i różnić będą się od siebie mnie, wciąż możesz mieć trudności z osiągnięciem takich efektów jak w przypadku korzystania ze szczepek.

Rośliny matki pomagają także zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasiona premium kosztują sporo, a zakup klonów również nie należy do tanich. Zamiast za każdym razem kupować nasiona, wykiełkuj garść tych samych nasion i wybierz roślinę – matkę w oparciu o podane przez nas kryteria. Wysokiej jakości roślina – matka zapewni szczepki o wysokiej jakości przez wiele sezonów.

Jak wybrać roślinę – matkę?

Ze względu na to, że klony są genetycznie identyczne ze swoją matką, wybór dobrej jakości rośliny matki ma kluczowe znaczenie dla pomyślnych zbiorów. Mimo iż paczka nasion może być pobrana z jednej odmiany, każde z nich może mieć inny fenotypy.

Niektóre rośliny wyrażają kilka różnych fenotypów, co może utrudniać wybór matki. Inne mogą wytwarzać nieco większą spójność – co upraszcza proces selekcji.
Bez względu na to, najlepszą drogą do wyboru dobrej jakości matki jest:
Krok 1. Wykiełkuj nasiona.
Krok 2. Poczekaj aż rośliny pokażą swoją płeć w etapie wegetatywnym, a następnie pobierz kilka szczepek z każdej żeńskiej rośliny (i pamiętaj o oznaczeniu, z której rośliny pobrałeś dane szczepki).
Krok 3. Pozwól klonom wejść w fazę kwitnienia, zachowując oryginalne rośliny w fazie wegetatywnej.
Krok 4. Gdy nowe rośliny zakwitną – czas na zbiory. Zwróć uwagę na cechy takie jak aromat, smak, plony, struktura pąków i wzorce wzrostu.
Krok 5. Wybierz oryginalną roślinę na podstawie produktu, który najbardziej przypadł ci do gustu. Jest to twoja roślina matka :-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.