Sposoby na zwiększenie produktywności podczas pracy

Często myśl o byciu na haju oznacza nieprzerwany stan leniuchowania i nicnierobienie. A co, jeśli rzeczywiście istnieje kilka prostych kroków, które pomogą ci być produktywnym na haju?

Wszyscy tego kiedyś doświadczyliśmy i padliśmy ofiarą doświadczania lenistwa spowodowanego marihuaną. Moment, w którym możesz usiąść, aby rozkoszować się paleniem ulubionej odmiany marihuany i spędzić resztę dnia na kanapie, odżywiając się głównie pizzą i oglądając telewizję jest bezwątpienia bezcenny.

Ze względu na silne stereotypy propagowane przez media, osoby palące marihuanę są często uważane za nędzną plamę naszego społeczeństwa i kolokwialnie mówiąc, śmierdzących leni. Jednak czy powodem może być nasze pragnienie relaksu, zamiast marihuany? A co jeśli naszym pragnieniem byłaby produktywna praca?

Teraz, może się to oczywiście wydawać surrealnym, ale uwierz nam – bycie produktywnym na haju jest jak najbardziej możliwe. Oczywiście wymaga to zaplanowania oraz odpowiedniego nastawienia, ale dzisiaj opracowaliśmy 10 najlepszych wskazówek, które naszym zdaniem pomogą ci być bardziej produktywnym. Zapraszamy do czytania!

#10 WYZNACZ SOBIE CEL

Możliwość wizualizacji końcowego rezultatu jest często tym, co składnia nas do ukończenia danego projektu lub zadania. Robienie tego, kiedy jesteśmy na haju jest jeszcze ważniejsze. Pamiętaj, aby wyznaczać sobie zarówno długoterminowe jak i krótkoterminowe cele. Zbyt łatwo jest pozwolić naszemu umysłowi zawędrować gdzieś daleko, więc wyznaczanie sobie krótkotrwałych celów, jakim jest skończenie czegoś do pory obiadowej pomoże ci pozostać na dobrej drodze. Długoterminowym celem może być ukończenie całego zadania do końca danego dnia. W ten sposób nawet najprostsze rzeczy mogą napełnić cię poczuciem sukcesu, motywując do kontynuowania wykonywania zadania.

#9 UTRZYMUJ PORZĄDEK W MIEJSCU PRACY

Często, im bardziej kreatywny jesteś, tym mniej zorganizowane jest twoje miejsce pracy. Choć nie zawsze jest to prawdą, to z pewnością prawdą jest, że utrzymywanie porządku na dłuższą metę przynosi ogromne korzyści. Wiedza o tym, gdzie coś jest, kiedy tego potrzebujesz sprawia, że nie rozpraszasz się podczas swojej pracy próbując to znaleźć. Możliwość swobodnego poruszania się po obszarze roboczym i łatwy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz sprawi, że łatwiej będzie ci przechodzić z jednego zadania do drugiego.

#8 NIE PODDAWAJ SIĘ STEREOTYPOWI

Jak już wiemy, media nie wyświadczają nam żadnej usługi jeśli chodzi o nasz wizerunek w społeczeństwie. Jednym z największych czynników motywujących musi być nowy wizerunek korzyści, jakie może oferować marihuana. Nie pozwalaj sobie na łączenie marihuany z jedzeniem pizzy i oglądaniem telewizora. Najwyższy czas, żebyśmy pokazali całemu światu, że marihuana nie niszczy, a napędza umysł.

#7 RÓB SOBIE PRZERWY

Nawet największe umysły potrzebują od czasu do czasu przerwy. Mamy na myśli przerwę co każde 45-60 minut pracy, aby napić się wody, czy wstać od biurka i rozprostować nogi i jednocześnie dać naszemu umysłowi na chwilę odpocząć. Regularne przerwy pomogą ci zachować koncentrację i w efekcie zwiększą produktywność wykonywanej pracy.

#6 SPISZ LISTĘ ZADAŃ DO WYKONANIA

Okej – uporządkowałeś biurko, zrobiłeś sobie przerwę i wyznaczyłeś odpowiednie cele. Ale co się stanie, jeśli skończysz robić wszystko przed terminem? Może to być powód do radości i świętowania i nie chcielibyśmy cię od tego powstrzymywać, ale my raczej polecalibyśmy ci spisać listę wszystkich zadań do wykonania. Jeśli osiągnąłeś więcej niż tego oczekiwałeś, dlaczego chcesz się zatrzymywać? Spisanie kilku dodatkowych zadań i maksymalne wykorzystanie produktywności pozwoli ci się cieszyć euforią jeszcze bardziej – zwłaszcza w momencie kiedy będziesz w stanie wygodnie usiąść i zobaczyć, co tak naprawdę osiągnąłeś.

#5 WIĘCEJ NIE ZNACZY LEPIEJ

Zbyt duże ilości twojej ulubionej odmiany mogą zamienić tak bardzo pożądaną kreatywność w stan, w którym marzyć będziesz o niebieskich migdałach – co z kolei przyniesie efekt całkowicie przeciwny do zamierzonego. Pamiętaj, więcej wcale nie znaczy lepiej.

#4 BĄDŹ REALISTYCZNY

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która wszystko lubi planować czy nie, zdawanie sobie sprawy z zadań do wykonania to świetny sposób na trzymanie się celu. Jednak spisywanie nieosiągalnej listy zadań jest tak samo złe jak jej brak. Bądź realistą odnośnie tego co możesz osiągnąć w czasie, który sam sobie wyznaczyłeś.

#3 WYZNACZ SOBIE TEMPO

Pamiętasz o bajce z dzieciństwa, która opisywała wyścig żółwia oraz zająca? Ustawienie stałego tempa pracy nie tylko pomoże ci dotrwać do końca dnia, ale także pomoże ci być na euforyczno – produktywnej fali przez cały dzień.

#2 BĄDŹ ZORGANIZOWANY

Możesz wypełnić ten podpunkt w formie listy rzeczy do zrobienia. Bez względu na to, jaką formę wybierzesz, śledź swoje postępy.

#1 JEŚLI MARIHUANA NIE SPRAWIA, ŻE JESTEŚ PRODUKTYWNY – ODPUŚĆ

Może się to wydawać nie do końca najlepszą wskazówką w poradniku „Sposoby na zwiększenie produktywności na haju”, ale jest to tak proste jak się właśnie wydaje. Zmuszanie się do robienia czegokolwiek co na nas po prostu nie działa nie jest dobrym pomysłem i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.