Leczenie bólu za pomocą medycznej marihuany

Leczenie bólu za pomocą medycznej marihuany, GrubyLoL.com
W większości krajów i stanów, w których stosowanie medycznej marihuany zostało zalegalizowane, najczęściej stosuje się ją w celu zmniejszenia bólu związanego z różnymi schorzeniami.
Zbadano, że pacjenci, którzy wcześniej mieli doświadczenie w stosowaniu cannabis, wolą medyczną marihuanę niż konwencjonalne leki przeciwbólowe.

Ponadto, działania niepożądane związane ze stosowaniem marihuany mają również łagodny charakter. Lekkie bóle głowy i zawroty głowy są często zgłaszanymi skutkami ubocznymi konsumpcji medycznej marihuany w leczeniu bólu.

Przewlekłe bóle są ważnym problemem zdrowotnym w Stanach Zjednoczonych. Według statystyk prawie 18 procent populacji cierpi na ciężkie przypadki chronicznego bólu. To sprawia, że ​​jest to większy problem zdrowotny w USA niż choroby sercowo-naczyniowe i rak. Ponadto przewlekły ból jest również główną przyczyną trwałych niepełnosprawności w tym kraju.

W rzeczywistości problemów związanych z chronicznym bólem, stosowanie medycznej marihuany do zarządzania nim staje się coraz bardziej powszechne.

Leczenie bólu za pomocą medycznej marihuany, GrubyLoL.com
Badania naukowe potwierdzają skuteczność wykorzystania marihuany do leczenia bólu

Subiektywne dowody na konsumpcję marihuany w leczeniu przewlekłego bólu istnieją już od setek lat. Teraz świat naukowy zatwierdza także anegdotyczne relacje z korzyści płynących z marihuany w leczeniu bólu.

W tym miejscu zajmiemy się szczegółami dwóch znaczących badań przeprowadzonych w celu ustalenia korzyści marihuany w leczeniu bólu.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvardu

Uniwersytet Harvardu przejrzał 28 badań dotyczących skutków marihuany w leczeniu przewlekłego bólu, a raport został opublikowany w czasopiśmie Journal of American Medical Association.
Ogólny konsensus przeglądu jest taki, że istnieją znaczące dowody na poparcie stosowania marihuany w leczeniu bólu.

Sześć badań z 28 dotyczy wpływu medycznej marihuany na uogólniony przewlekły ból, a wszystkie z nich pokazują, że pacjenci zaobserwowali znaczną poprawę swojego stanu zdrowia dzięki stosowaniu medycznych szczepów konopi.

Studium z University of Michigan

Badanie zostało opublikowane w 2016 r. w czasopiśmie Journal of Pain i podkreśliło niektóre ważne punkty dotyczące stosowania medycznej marihuany w leczeniu bólu. Na przykład, badanie wskazuje, że ludzie, którzy wybrali medyczną marihuanę zamiast innych opcji leczenia doświadczają następujących korzyści:
• Zmniejszenie użycia opioidów o 64 procent
• Mniejsze skutki uboczne niż w przypadku stosowania leków przeciwbólowych.

Obie korzyści pomogły pacjentom w poprawie jakości życia.
Medyczna marihuana sprawdza się we wszystkich rodzajach bólu

Od ostrego bólu chronicznego wywoływanego nowotworami po przyczyny neuropatyczne, i w specjalistycznych przypadkach bólowych – medyczna marihuana stanowi integralną opcję leczenia bólu.
Bóle głowy, bóle dolnej części pleców, urazy, zespół jelita drażliwego, choroba zwyrodnieniowa stawów itd… we wszystkich nich marihuana pomaga w zmniejszeniu doświadczanego bólu.

Jeśli cierpisz na jakikolwiek ból fizjologiczny, możesz skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać zalecenia dotyczące stosowania medycznej marihuany w jego leczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.