Leczenie bólu za pomocą medycznej marihuany

W większości krajów i stanów, w których stosowanie medycznej marihuany zostało zalegalizowane, najczęściej stosuje się ją w celu zmniejszenia bólu związanego z różnymi schorzeniami.
Zbadano, że pacjenci, którzy wcześniej mieli doświadczenie w stosowaniu cannabis, wolą medyczną marihuanę niż konwencjonalne leki przeciwbólowe.

Ponadto, działania niepożądane związane ze stosowaniem marihuany mają również łagodny charakter. Lekkie bóle głowy i zawroty głowy są często zgłaszanymi skutkami ubocznymi konsumpcji medycznej marihuany w leczeniu bólu.

Przewlekłe bóle są ważnym problemem zdrowotnym w Stanach Zjednoczonych. Według statystyk prawie 18 procent populacji cierpi na ciężkie przypadki chronicznego bólu. To sprawia, że ​​jest to większy problem zdrowotny w USA niż choroby sercowo-naczyniowe i rak. Ponadto przewlekły ból jest również główną przyczyną trwałych niepełnosprawności w tym kraju.

W rzeczywistości problemów związanych z chronicznym bólem, stosowanie medycznej marihuany do zarządzania nim staje się coraz bardziej powszechne.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność wykorzystania marihuany do leczenia bólu

Subiektywne dowody na konsumpcję marihuany w leczeniu przewlekłego bólu istnieją już od setek lat. Teraz świat naukowy zatwierdza także anegdotyczne relacje z korzyści płynących z marihuany w leczeniu bólu.

W tym miejscu zajmiemy się szczegółami dwóch znaczących badań przeprowadzonych w celu ustalenia korzyści marihuany w leczeniu bólu.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvardu

Uniwersytet Harvardu przejrzał 28 badań dotyczących skutków marihuany w leczeniu przewlekłego bólu, a raport został opublikowany w czasopiśmie Journal of American Medical Association.
Ogólny konsensus przeglądu jest taki, że istnieją znaczące dowody na poparcie stosowania marihuany w leczeniu bólu.

Sześć badań z 28 dotyczy wpływu medycznej marihuany na uogólniony przewlekły ból, a wszystkie z nich pokazują, że pacjenci zaobserwowali znaczną poprawę swojego stanu zdrowia dzięki stosowaniu medycznych szczepów konopi.

Studium z University of Michigan

Badanie zostało opublikowane w 2016 r. w czasopiśmie Journal of Pain i podkreśliło niektóre ważne punkty dotyczące stosowania medycznej marihuany w leczeniu bólu. Na przykład, badanie wskazuje, że ludzie, którzy wybrali medyczną marihuanę zamiast innych opcji leczenia doświadczają następujących korzyści:
• Zmniejszenie użycia opioidów o 64 procent
• Mniejsze skutki uboczne niż w przypadku stosowania leków przeciwbólowych.

Obie korzyści pomogły pacjentom w poprawie jakości życia.
Medyczna marihuana sprawdza się we wszystkich rodzajach bólu

Od ostrego bólu chronicznego wywoływanego nowotworami po przyczyny neuropatyczne, i w specjalistycznych przypadkach bólowych – medyczna marihuana stanowi integralną opcję leczenia bólu.
Bóle głowy, bóle dolnej części pleców, urazy, zespół jelita drażliwego, choroba zwyrodnieniowa stawów itd… we wszystkich nich marihuana pomaga w zmniejszeniu doświadczanego bólu.

Jeśli cierpisz na jakikolwiek ból fizjologiczny, możesz skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać zalecenia dotyczące stosowania medycznej marihuany w jego leczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.