Skuteczna Uprawa Marihuany w 4 Krokach

Uprawa marihuany generuje wiele wydatków, a rachunki za prąd znajdują się na szczycie tej listy. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować artykuł na temat obszarów, w których każdy hodowca może poprawić wydajność i tym samym obniżyć koszty końcowe.

1. Pomyśl o szczegółach – już od samego początku

Początkujący hodowcy powinni powstrzymać się od podejmowania zbyt pochopnych decyzji.

„Przyjrzyj się swoim wydatkom, planuj i ostrożnie wybieraj produkty, które zamierzasz zakupić” – powiedział Coleman Retzlaff, który nadzoruje sprzedaż w firmie Quest.
„Nigdy nie zgadzaj się na słabszą jakość. Lepsza jakość jest warta swojej ceny, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej”.

Decyzje, takie jak aktualizacja sprzęty czy dodanie izolacji mogą wydawać się teraz kosztowne, ale obniżą one przyszłe wydatki na energię i ostatecznie zwiększą przychody. Jeśli przemyślisz wszystko, od obiektu po sprzęt, wydajność będzie po twojej stronie.

2. Logistyka pokoju uprawy: Zaplanuj swoją przestrzeń

Pierwszym obszarem, za który powinieneś się zabrać jest twoja przestrzeń uprawy. Zbyt często hodowcy przeceniają przestrzeń potrzebną do uprawy i potem zmuszeni są zapłacić za konsekwencje swoich działań.

„Najważniejsze jest planowanie, planowanie, i jeszcze raz planowanie. We wszystkich aspektach. Wszystko powinno być dobrze zaplanowane – oczywiście w miarę możliwości,” powiedział Jared Dinsmore, dyrektor operacyjny w Grass Monkey Cannabis Co., który pracował w profesjonalnej przestrzeni przez pięć lat. „Konieczne jest zdobycie opinii na temat wykorzystywanych metod i poznanie wszystkich dostępnych produktów.”

Zastanów się dokładnie, ile miejsca potrzebują twoje rośliny w oparciu o ilość konopi, którą zamierzasz uprawiać. HERB zaleca cztery duże rośliny domowe na metr kwadratowy i dziewięć roślin średniej wielkości na metr kwadratowy.

Oprócz optymalnego wykorzystania przestrzeni dla roślin pamiętaj, aby zapewnić sobie i swojej załodze miejsce do spacerów, podlewania, przycinania i zaspokajania ogólnych potrzeb ogrodniczych. Aby maksymalnie wykorzystać podłogę i przestrzeń roboczą, rozważ zainstalowanie osuszaczy nad roślinami.

3. Dobrze zastanów się nad oświetleniem: LED vs HPS

Trudno jest ustalić, które technologie oświetleniowe warto zastosować. Chociaż niektórzy hodowcy twierdzą, że to LEDy są najlepsze na świecie – wiele osób nie wierzy, że technologię oświetleń LED można postawić na równi z wysokoprężnymi lampami sodowymi (HPS).

W stanie wegetatywnym rośliny nie wymagają intensywnego światła, dlatego wielu hodowców oszczędza energię, stosując na tym etapie diody LED. Jeśli chodzi o etap kwitnienia, wielu producentów uważa, że ​​oświetlenie LED nie daje takiej samej wydajności, jaką uzyskujesz dzięki światłom HPS. Z tego powodu wielu producentów stawia na światła HPS, co może jednak oznaczać większy koszt.

Oczywiście największą przeszkodą dla przyjęcia LED może być po prostu koszt początkowy. Całościowy koszt oświetlenia LED dla średniej wielkości uprawy może wynosić od kilku, do kilkunastu tysięcy złotych. Ich zaletą jest jednak to, że ich wytrzymałość wynosi około 50,000 godzin, wymagają mniej energii oraz nie generują tyle światła co HPS, prowadząc tym samym do późniejszych oszczędności.

4. Woda oraz wilgotność powietrza

W niektórych miejscach na świecie woda jest naprawdę niedroga, a susza nie stanowi żadnego realnego zagrożenia, ale ze względów energetycznych ważne jest przetestowanie i utrzymanie
harmonogramu nawadniania. Nadmierne podlewanie jest częstym problemem i jest powszechnym sposobem na marnowanie wody. Dowiedz się, ile wody potrzebują twoje rośliny, i rozważ zautomatyzowanie harmonogramu podlewania, jeśli to tylko możliwe.

„Zwróć uwagę nie tylko na to, ile wody zużywasz, ale także na to, dokąd ona płynie po opuszczeniu roślin” – powiedział Dinsmore z Grass Monkey Cannabis Co.

Podobnie, pozostawianie poziomu wilgoci przypadkowi nigdy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to powodować wiele problemów. Niekontrolowana wilgotność stwarza warunki idealne dla szkodników, zapachu, pleśni i grzybów, które mogą zdewastować twoją uprawę. Osuszacze przeciwdziałają tym problemom, ale niektóre, zwłaszcza te nieprzeznaczone do pomieszczeń uprawy, zużywają dużo energii. Najlepszą opcją jest rozważenie energooszczędnych urządzeń i odpowiednie dobranie osuszacza do swojego pokoju uprawy.

„Zrozumienie temperatury i wilgotności ma kluczowe znaczenie dla spójności wzrostu i wydatków na energię”, powiedział Retzlaff.

Podsumowanie

Jak widzisz, uprawa marihuany wcale nie jest tak trudna. Wszystko polega na cierpliwości, konsekwencji oraz dokładnym sprawdzaniu informacji i obserwacji roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.