Wybranie Najlepszej Odmiany do Uprawy w Domu

Ze względu na 100-letnią prohibicję, ograniczoną dokumentację oraz brak dobrze skwantyfikowanych danych, każda lista odmian, która przedstawia „najlepsze odmiany cannabis” jest całkowicie subiektywna. Jak zatem wybrać najbardziej odpowiednią odmianę spośród wielu setek odmian, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z marihuaną? W dzisiejszym artykule damy ci kilka wskazówek, które powinny ułatwić ten proces!

1. Czy powinieneś wybierać odmianę zależnie od klimatu, w którym mieszkasz?

Wiemy, co myślisz – jeśli mieszkasz w gorącym miejscu z długim latem, powinieneś wybierać odmiany sativa, ponieważ to one ewoluowały bliżej klimatu równikowego. A jeśli mieszkasz gdziekolwiek, gdzie sezon wegetacyjny jest krótszy, powinieneś wybierać odmiany indica, ponieważ pochodzą one z trudniejszych północnych klimatów.

Jednak niezwykle ważna wydaje nam się tutaj ta kwestia – powszechna hybrydyzacja oznacza, że ​​tak naprawdę nie ma już czegoś takiego jak całkowicie czysta indica lub sativa. Wszystko, co w dzisiejszych czasach możesz zakupić to hybryda o pewnej zawartości genów indica oraz sativa.

2. A co z kwestią efektów i haju?

To, co bez wątpienia zostanie przedstawione w opisie danej odmiany – takich efektów możesz się spodziewać. Jednak postępuj ostrożnie: z powodu unikalnej chemii mózgu i innego ciała każdego z nas opisy te niekoniecznie dotyczą wszystkich. To co dla ciebie może oznaczać couch-lock, dla innej osoby może okazać się spędzeniem całego wieczoru na parkiecie. Prawdę mówiąc, w zależności od zestawu i różnych okoliczności, ta sama odmiana może u ciebie wywołać całkowicie różne efekty.

3. Wybór odmiany na podstawie profilu terpenowego.

Jak najbardziej! Jeśli zamierzasz uprawiać własną marihuanę, będziesz miał naprawdę sporo do czynienia z jej zapachem. Aromaterapia i ogrodnictwo razem, czemu nie?

Nazwy odmian często sugerują ich zapach – Mango, Blueberry, Orange Cookies, Island Sweet Skunk, Earth OG, Sour Diesel i tak dalej. Terpeny zawarte w danej roślinie mogą nie tylko wpływać na całkowity wzrost, ale z pewnością otaczać będą cię także podczas całego procesu uprawy.

4. Wybór na podstawie koloru.

I ponownie: dlaczego nie? Spójrzmy prawdziwe w oczy – wiele odmian marihuany po wysuszeniu wygląda podobnie. Dlaczego zatem nie zabawić się z kolorem w naszym ogrodzie? Niektóre odmiany stają się intensywnie fioletowe, szczególnie w miarę zbliżania się niższych temperatur jesiennych. Inne mają kolorowe słupki – prawdziwa rozkosz dla oczu na początku etapu kwitnienia.

Jak wybrać odmianę o niesamowitym kolorze? Szukaj po nazwach! Większość odmian posiadających specyficzny kolor, posiada nazwę która na to wskazuje, np. Granddaddy Purple czy Blue Dream.

5. Co jeśli podoba mi się nazwa danej odmiany?

Biorąc pod uwagę fakt, że tak wiele odmian cannabis to prawdziwa loteria i tak naprawdę wszystko co kupisz i tak będzie pewnego rodzaju hybrydą… całkowicie popieramy wybór odmiany na podstawie nazwy – to coś w rodzaju wyboru butelki wina na podstawie etykiety. Dlaczego nie?

Może chcesz, żeby w twoim ogrodzie rosła Green Crack lub Purple Monkey Balls, czy Cherry Pie lub Mango Tango i to jest okej.

6. Spróbuj uprawy legendy

Acapulco Gold? Pineapple Express? White Widow? Same klasyki. Koniecznie postaw na jedną z nich. Jednak ważnym jest zrozumienie, że jeśli chodzi o genetykę oraz nazwę odmian cannabis, nie istnieją w tym temacie żadne regulacje. OG Kush kupione od dwóch różnych dostawców posiadać może kompletnie różne DNA.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że nasiona o dokładnie tym samym DNA będą nadal wytwarzać odrębne rośliny z ich własną unikalną ekspresją kannabinoidów i terpenów. Na ostateczny rozwój rośliny wpływ ma wiele czynników, takich jak gleba, klimat, czy środowisko.

7. Znajdź lokalnych hodowców marihuany

Jeśli jesteś w stanie nawiązać kontakt z lokalną społecznością cannabis, będą oni dla ciebie najlepszym sposobem i najbardziej wiarygodnym źródłem co do uprawi cannabis w twoim regionie. Jest także prawdopodobnym, iż posiadać oni będą trochę nasion, którymi będą mogli się z tobą podzielić.

8. Znajdź odpowiedni sklep z nasionami marihuany

Sukces udanej uprawy w domu i nie tylko, to zdobycie najlepszych nasion marihuany. A więc musisz znaleźć odpowiednie źródło, najlepiej dyskretny i bezpieczny sklep internetowy, taki jak thc-thc.com, który zresztą Polecamy, to pewny dostawca nasion. Dzięki takiemu pewnemu sprzedawcy będziesz miał zagwarantowaną jakość swoich pestek, z których na pewno wyrosną dorodne rośliny. Pamiętaj że możesz uprawiać konopie indyjskie tylko w kraju, w którym jest to legalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.