Różnice Między Dekryminalizacją i Legalizacją

Podczas omawiania reformy marihuany pojawia się wiele terminów – harmonogramy narkotyków, rodzaje odmian, kannabinoidy – ale być może najczęściej mylone są terminy „legalizacja” i „dekryminalizacja”. Po ogłoszeniu przez Joe Bidena nowego planu dekryminalizacji marihuany w USA, zdecydowanie jest to dobry czas, aby odświeżyć te twa terminy.

Chociaż często używane zamiennie, dekryminalizacja i legalizacja to zdecydowanie nie to samo. Niezależnie od tego, czy znajdujesz się w kraju, który zdekryminalizował, zalegalizował, czy nie dokonał żadnego z powyższych, ważne jest, aby to zrozumieć. Ta wiedza ochroni Cię przed kosztownymi karami, pomoże Ci zdecydować, jak głosować, i pomoże Ci zaplanować przyjazne dla 420 wakacje w przyszłości, gdy koronawirus będzie już tylko przeszłością.

Co to znaczy dekryminalizacja marihuanę?

Dekryminalizacja marihuany oznacza właśnie to: usunięcie zarzutów karnych przeciwko osobom posiadającym niewielkie ilości marihuany. Zamiast postawienia zarzutów karnych, posiadanie niewielkich ilości marihuany skutkuje grzywną cywilną, podobnie jak mandat za parkowanie. To, co stanowi „niewielką ilość” może różnić się w zależności od kraju, więc zawsze sprawdzaj lokalne przepisy, aby mieć pewność.

Czarny rynek

Jednak trudno jest uniknąć sprzedaży na czarnym rynku poprzez dekryminalizację. Dekryminalizacja nie daje dostępu legalnym dystrybutorom cannabis. W związku z tym dekryminalizacja nie ogranicza działalności na czarnym rynku (a w rzeczywistości mogłaby mieć odwrotny skutek, gdyby więcej osób zaczęło kupować marihuanę) i nie chroni konsumentów przed zanieczyszczeniami lub niebezpiecznymi praktykami dystrybucji.

Co oznacza legalizacja marihuany?

Legalizacja marihuany oznacza, że ​​posiadanie niewielkiej ilości marihuany jest nie tylko w porządku, ale także legalne jest jej kupowanie! Chociaż szczegóły dotyczące legalizacji są bardzo zróżnicowane (od opieki prawnej po pełne centra handlowe wypełnione certyfikowanymi kwiatami, koncentratami i produktami jadalnymi o jakości butikowej), sam fakt, że marihuana jest tam legalna, oznacza, że dany kraj doświadcza znaczącego zysku ekonomicznego. Przedsiębiorcy katapultują swój sukces, osoby poszukujące pracy znajdują obfite zatrudnienie w branży, a podatki od sprzedaży są ponownie odprowadzane do społeczności, którym służą.

Ponadto, legalny dostęp do konopi pomaga chronić konsumentów przed zanieczyszczeniami lub niebezpiecznymi praktykami pakowania/ dystrybucji.

Produkty są regularnie testowane pod kątem takich czynników, jak siła działania, pestycydy, pozostałości rozpuszczalników i inne potencjalne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa. Niebezpieczne pestycydy i oferty zaułków nie stanowią problemu na legalnym rynku.

Legalna marihuana pomaga również naukowcom, w jaki sposób samo cannabis wpływa na organizm, usuwając zmienne nieodłącznie związane z nieuregulowanymi produktami. Uczestnicy badania z większym prawdopodobieństwem odpowiedzą na pytania w ankiecie szczerze, a z równania usuwane są takie zmienne jak niebezpieczne produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.