Opakowania Cannabis a Nasze Środowisko

Przemysł konopny ma problem z pakowaniem i w większości nie jest to wina branży. Ze względu na trwającą nielegalność federalną konopi indyjskich i wysoki poziom regulacji (choć niektórzy twierdzą, że nadmierną regulację) w stanach prawnych, opakowania konopi wymagają wielu etykiet, które mogą zawierać informacje dotyczące testów, skład kannabinoidów, ostrzeżenia zdrowotne, numery identyfikacyjne itp. na, co często stwarza potrzebę, aby opakowania były znacznie większe niż powinny.

Przepisy dotyczące opakowań marihuany

Oprócz problemu z koniecznością stworzenia wystarczającej ilości miejsca na opakowanie do niezgrabnego etykietowania, opakowania z konopiami muszą być trudne do zdobycia – jest to problem dla wielu pacjentów z medyczną marihuaną. Chociaż zasady różnią się w zależności od stanu, przynajmniej w Kalifornii, opakowania cannabis muszą być:

• Zabezpieczone przed dziećmi – opakowanie z tworzywa sztucznego musi mieć grubość 4 mm, zgrzewane i zgodne z ustawą o opakowaniach zapobiegających zatruciom
• Możliwość wielokrotnego zamykania: opakowania muszą zawierać pewnego rodzaju zamknięcie, zwykle wieczko lub plombę
• Zabezpieczenie przed manipulacją: mieć jeden lub więcej wskaźników lub barier wejścia, takich jak naklejka na pokrywie
• Artykuły spożywcze muszą być w nieprzezroczystym opakowaniu, wykluczającym szkło.

Kolorado, epicentrum legalnej marihuany posiada naprawdę obszerne regulacje. Wszystko to sprawia, że ​​preferuje się tworzywa sztuczne, ponieważ można je wytwarzać tak, aby spełniały wymagania zarówno dotyczące etykietowania, jak i pakowania. To, a także konieczność monitorowania i regulowania przez stan sprzedaży konopi, zaowocowały powstaniem milionów ton jednorazowych tworzyw sztucznych, które w większości trafiają jako śmieci na ulice lub na wysypiska, gdzie mogą zabierać do 1000 lat na rozkład.

Postępy w opakowaniach przyjaznych dla środowiska

Jednak niektórzy operatorzy pracują nad tym, aby ślad ekologiczny konopi był nieco mniej potworny. Weźmy na przykład Sana Packaging z siedzibą w Kolorado, firmę, która opracowuje opakowania na konopie, które wykorzystują plastik konopny na bazie roślin, odzyskany plastik oceaniczny i inne materiały. Ich celem jest doprowadzenie do „gospodarki o obiegu zamkniętym” dla tworzyw sztucznych poprzez „projektowanie odpadów i zanieczyszczeń, utrzymywanie produktów i materiałów w użyciu oraz regenerację systemów naturalnych”.

W HISIERRA® na Środkowym Zachodzie rozwiązują problem torby wyjściowej, pracując z materiałami roślinnymi, aby wyprodukować torby, które są zarówno bezpieczne dla dzieci, jak i zgodne z konopiami indyjskimi. Aby uzyskać bardziej przyjazne dla środowiska certyfikaty, posiadają certyfikat LEED (lider w projektowaniu energetycznym i środowiskowym) i prowadzą swoją fabrykę z wykorzystaniem energii wiatrowej.

W Santa Cruz w Kalifornii firma MM Green Packaging Solutions produkuje ekologiczne (lub przyjazne dla środowiska) opakowania na kwiaty, produkty w rolkach, artykuły spożywcze, koncentraty i wkłady do e-papierosów, które nadają się do recyklingu, biodegradacji lub kompostowania.

Mary i Patrick Ersig z firmy Ocean Cannabis Company mają nadzieję „wypalić ocean czysto, po kawałku po kawałku”. Oprócz bycia marką konopi w Kalifornii, Ersig’s — z doświadczeniem w pracy społecznej oraz pomocy społecznej i usługach — chciał pozyskiwać swoje opakowania ze 100% odzyskanego i poddanego recyklingowi plastiku oceanicznego, w celu usunięcia 10 ton plastiku oceanicznego na rok.

W wywiadzie dla Healthline Mary Ersig zwróciła uwagę na przeszkodę, na którą napotykają nawet firmy konopne o najlepszych intencjach przy podejmowaniu decyzji, jakiego rodzaju opakowania użyć.

„Każdy pojemnik z plastiku Oceanworks kosztuje 27 centów, podczas gdy plastikowe opakowanie z Chin kosztuje grosze za sztukę” – wyjaśniła. Dla wielu firm działających na marży ta różnica zmienia całą sytuację.

Plastik konopny może być idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest nietoksyczny, biodegradowalny, odnawialny oraz mocniejszy i trwalszy niż plastik na bazie ropy naftowej. Niemniej jednak przeszkody pozostają; biurokracja w wielu stanach wymaga wyrzucania biomasy konopnej oddzielnie od innych materiałów lub na przykład w obecności przedstawiciela departamentu rolnictwa stanowego.

Jak możesz pomóc jako konsument


Więc co powinien zrobić sumienny konsument? Świetnym pierwszym krokiem jest robienie zakupów w firmach, które wykonują pracę, aby stać się bardziej przyjaznym dla środowiska i nagradzają je swoimi dolarami i lojalnością. Koniecznie sprawdź lokalne unieszkodliwianie plastikowych substytutów, takich jak szkło, plastik konopny, plastik z recyklingu lub papier. Jeśli ich nie mają, zapytaj. Upewnij się, że wiedzą, że zrównoważone opakowanie jest ważne dla Ciebie jako konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.