Zdrowe Nawyki Na Bardziej Produktywny Tydzień

Te nawyki są proste i nie wymagają dużo pracy, a to jest najważniejsze. Oto 5 nawyków, które pomogą ci być bardziej produktywnym w ciągu tygodnia.

Jeśli chodzi o Twoją produktywność w ciągu tygodnia, zwykle koncentrujemy się na samym tygodniu, zaczynając od poniedziałku. W weekendy zwykle śpimy do późna i opóźniamy wszelkiego rodzaju obowiązki, co jest całkowicie zrozumiałe. Ten artykuł nie ma cię zawstydzić; weekendy są bardzo ważne dla odpoczynku, a jeśli chcesz spać do późna, to jest to całkowicie w porządku.

Te weekendowe nawyki są proste i można je bez większych kłopotów wdrożyć w życie.

• Cotygodniowe zapiski

Zawsze, gdy masz czas w weekend, poświęć czas sobie. Zapisz w telefonie lub zeszycie najważniejsze wydarzenia z Twojego tygodnia, w tym dobre i złe. Ta lista może pomóc w ocenie sytuacji emocjonalnej i może pomóc zmienić orientację życia i ustalić priorytety.

Pytania, które mogą pomóc w rozpoczęciu pracy, obejmują: Jakie są moje długoterminowe cele? Co chcę osiągnąć w tym tygodniu? Co było dobrego w tym tygodniu? Co mogę poprawić?

• Postaraj się ograniczyć technologię

Mamy bardzo współzależną relację z naszymi telefonami. Postaraj się unikać sprawdzania poczty e-mail i jak najlepiej odłączać się od swoich urządzeń w ciągu weekendu.

Chociaż trudno jest omijać media społecznościowe, pomaga wypełnić dzień innymi zajęciami, nawet jeśli jesteś w domu oglądając telewizję lub paląc jointa.

• Planuj naprzód

Poświęć godzinę lub 20 minut w weekend, aby zaplanować swój tydzień. Zaplanuj zadania i wydarzenia z wyprzedzeniem, niezależnie od tego, czy chodzi o weekendowe wyjazdy, czy spotkania służbowe. Chociaż jest to trudne, upewnij się, że nie pracujesz przez ten czas, wykorzystując swój czas tylko na planowanie rzeczy.

• Ogranicz swoje obowiązki

Chociaż czasami zostawiamy obowiązki na weekend, postaraj się załatwić je w ciągu tygodnia, aby zapewnić sobie więcej wolnego czasu na relaks. Chociaż niektóre obowiązki są nieuniknione i próba wykonania ich w ciągu tygodnia może być ciężka, pomocną wskazówką może być rozdzielenie ich i wykonanie w dni powszednie, dzięki czemu te zadania będą łatwiejsze do wykonania. Chociaż nadal będziesz musiał zrobić jedną lub dwie rzeczy w weekend, nie zajmie ci to całej soboty.

• Spotkaj się z przyjaciółmi

Bardzo łatwo jest spędzić weekend w łóżku i oglądać seriale cały tydzień. Chociaż czasami jest to konieczne, ważne jest również, aby spotkać się ze swoimi przyjaciółmi oraz spędzać czas na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy pijesz samotnie drinka w restauracji, czy idziesz do kina. Jeśli czujesz się zbyt wyczerpany, zawsze możesz po prostu zadzwonić do swoich przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.