Zarażenie Koronawirusem Podczas Seksu

Czy można zarazić się koronawirusem podczas seksu?

Dane z Chin mówią, że ślady wirusa COVID-19 znaleziono w nasieniu niektórych mężczyzn. Mimo to eksperci nie są zbytnio zaniepokojeni tym faktem.

COVID-19 to nowy koronawirus, który jest szeroko rozpowszechniony i wciąż niezrozumiany, co czyni go idealnym przepisem na panikę.

Co kilka tygodni pojawiają się nowe badania, alarmujące nas o okropnych możliwościach, jakie kreuje wirus. Jeden z tych przypadków miał miejsce w Chinach, gdzie badanie wykazało, że pewien odsetek mężczyzn miał ślady wirusa COVID-19 w swoim nasieniu.

Niestety, ale badanie było niewielkie, ponieważ przeprowadzono je na zaledwie 38 mężczyznach, którzy byli leczeni z powodu COVID-19. Wyniki badania wykazały, że 16% tych mężczyzn miało ślady COVID-19 w swoim nasieniu (łącznie 6 mężczyzn). Czterech z nich nadal było zarażonych.

Pomimo tych dowodów i tego, jak niepokojąco może to zabrzmieć, eksperci medyczni uważają, że nie ma powodu do niepokoju, nawet jeśli należy przeprowadzić więcej badań na ten temat. Naukowcy podkreślają, że nie ma wystarczających danych, aby sugerować, że wirus może być przenoszony wyłącznie przez kontakt seksualny.

Badanie ma wiele ograniczeń, w tym niewielki rozmiar. Naukowcy nie zagłębiali się również w ważne szczegóły, takie jak to, czy wirus był żywy, czy martwy, gdy został znaleziony w próbkach nasienia.

Dr Jaimie Meyer, specjalista od chorób zakaźnych, powiedział, że jeśli dochodzi do transmisji podczas seksu, najprawdopodobniej nastąpiło to poprzez pocałunki i bliski kontakt.

„Nadal uważamy, że głównym sposobem transmisji jest droga kropelkowa” – powiedziała. „Kropelki, które faktycznie atakują błonę śluzową nosa i górne drogi oddechowe”.

Jak będzie wyglądał seks w świecie po pandemii?

Dr Meyer mówi, że może wystąpić zwiększone ryzyko, jeśli chodzi o seks oralny, ponieważ w grę wchodzi błona śluzowa jamy ustnej, ale to wciąż tylko spekulacje.

Ślady wirusa COVID-19 znajdują się w ludzkiej krwi, ślinie, próbkach kału i nie tylko, co jest podobne do innych wirusów, takich jak Zika i Ebola. Pomimo tej wiedzy seks nie jest głównym sposobem przenoszenia tych chorób.

Konieczne są dalsze badania, ale wiemy, że bliski kontakt z zarażonymi ludźmi znacznie zwiększa szanse na zarażenie się koronawirusem.

„Coraz częściej widzimy, że to bliski, wydłużony czas ekspozycji na wirusy spędzany w bliskim sąsiedztwie, szczególnie w pomieszczeniach lub w słabo wentylowanym lub małym pomieszczeniu, najskuteczniej przenosi COVID” – wyjaśnia dr Jill Grimes dla Healthline.

Chociaż możesz nie martwić się specyfiką seksu i koronawirusa, niestety oddychanie w pobliżu kogoś kto został zarażony koronawirusem lub całowanie się z taką osobą stwarza o wiele większe ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.