Sposoby wykorzystania męskich roślin cannabis

W przeciwieństwie do większości kwitnących roślin, cannabis jest naprawdę wyjątkowe, ponieważ wymaga rozmnażania zarówno roślin męskich jak i żeńskich. Mimo iż istnieją także rośliny hermafrodytyczne (samozapylające się), rośliny cannabis najczęściej wyrażają specyficzne dla płci męskiej lub żeńskiej organy płciowe.

Rośliny żeńskie wytwarzają duże, żywiczne pąki, które są następnie zbierane, suszone, konserwowane i konsumowane. Z tego powodu, rośliny żeńskie są zwykle jedynymi roślinami, które znajdują się w naszych ogrodach.

Męskie rośliny są powszechnie uważane za bezużyteczne. Mimo iż zapylenie przez rośliny męskie jest niezbędne do produkcji większej liczby roślin cannabis (chyba, że rozpoczyna się uprawę od szczepek) to proces ten jest zazwyczaj pozostawiany osobom, które zajmują się tym specjalistycznie, aby hodowcy mogli skupić się na produkcji nadających się do konsumpcji beznasiennych pąków.

Czy zatem rzeczywiście jedynym miejscem do którego powinny trafić rośliny męskie jest kompostownik? Niekoniecznie! Zapraszamy do czytania.

1. Hodowla.

Oczywistą funkcją męskich roślin cannabis jest hodowla nasion. Podczas zapylania sami, samce dają połowę materiału genetycznego potrzebnego do powstania nowych nasion. Z tego powodu ważnym jest obserwowanie męskich roślin. Ich kształt, tempo wzrostu, odporność na szkodniki i pleśń oraz zmiany klimatyczne może zostać przeniesione do nowo powstałych odmian.

2. Włókna konopne.

Jeśli chodzi o włókna konopne, męskie rośliny charakteryzują się bardziej miękkim materiałem niż rośliny żeńskie, które posiadają grube, mocne włókna. Miękkie włókna bardziej nadają się do wytwarzania produktów takich jak odzież, obrusy i inne artykuły gospodarstwa domowego.

3. Produkcja koncentratów.

Może cię to zdziwić, ale rośliny męskie lubią posiadać mocno psychoaktywną naturę – choć oczywiście jest ona znacznie mniejsza niż w przypadku roślin żeńskich. Rośliny te nie wytwarzają pąków, ale małe ilości kannabinoidów można znaleźć zarówno w liściach, łodygach jak i woreczkach, które można ekstrahować, w celu wytworzenia haszu lub innych olei.

4. Wzmocnienie ogrodu.

Rośliny cannabis oferują więcej korzyści niż tylko produkcja pąków. Zarówno rośliny żeńskie jak i męskie produkują aromatyczne oleje zwane terpenami, które pomagają walczyć ze szkodnikami i wszelkiego rodzaju chorobami. Ze względu na to, że rośliny męskie bogate są w terpeny, możesz rozważyć umieszczenie ich w uprawie warzyw lub kwiatów (o ile znajdują się one z dala od żeńskich roślin cannabis).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.