nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Nasiona konopi a nasiona lnu

Nasiona konopi a nasiona lnu, GrubyLoL.com

Olej konopny został okrzyknięty „Najlepiej wyważonym naturalnym olejem” ze względu na fakt, że zawiera on idealny stosunek 3:1 obu wymaganych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) dla długoterminowego spożycia u ludzi. Kwas linolowy omega 6 (LA): kwas linolenowy omega 3 (LNA). Olej konopny jest również doskonałym źródłem pochodnej kwasu linolowego GLA w 2.5-3.5% objętości.

Oleje zawierające zarówno omega 6 i omega 3 (stosunek)
Konopie 3:1 (uznany za optymalny)
Len 1:4
Rzepak 2:1
Soja 7:1

Oleje zawierające GLA (procent całkowitego NNKT)
Konopie 2.5-3.5%
Wiesiołek 9%
Ogórecznik 24%

Tylko olej konopny zawiera 75-80% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – największa ilość w królestwie roślin i wyjątkowo wysoka wśród olejów roślinnych. Chociaż olej lniany bogaty jest w omega 3, doskonały balans NNKT w konopi pozwala organizmowi na lepsze przyswojenie jego doskonałych właściwości.

Olej lniany wytłacza się z nasion Linum utilitatissimum, źródła błonnika i oleju bardziej znanego jako oleju lnianego, a po dodaniu procesów chemicznych z zastosowaniem wysokiej temperatury i kwasów jest powszechnie stosowany jako baza do farb olejnych.

Len i olej lniany jest doskonałą bazą do produktów przemysłowych, a olej konopny doskonale nadaje się do jedzenia dzięki jego idealnemu stosunkowi i zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.