nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Waszyngton planuje zamknąć ambulatoria w USA

Waszyngton planuje zamknąć ambulatoria w USA, GrubyLoL.com

Przez weekend, Senat Waszyngtonu uchwalił ustawę, która przebudowuje obecny system marihuany i kończy z ambulatoriami sprzedającymi medyczną marihuanę.

Ustawa 5887 przeszła w sobotę, a teraz jest w drodze do Białego Domu, który zatwierdził podobną, lecz bardziej restrykcyjną ustawę – 2149 – w zeszłym miesiącu.

Wspólnie, ustawodawcy opracują i zatwierdzą ostateczny projekt ustawy, która scala stary system medyczny z nową, rekreacyjną branżą. Zatwierdzenie ostatecznej ustawy przewidywane jest na 13 października.

Mimo że uchwalono dwa odrębne środki, senatorzy Waszyngtonu i członkowie Białego Domu wydają się zgadzać w wielu kluczowych kwestiach.

Ban na ambulatoria: Ustawa zmusi setki przychodni w stanie na powstrzymanie działalności.

Kiedy przychodnie będą zamknięte, a licencjonowani producenci pod nowym programem, pacjenci będą musieli kupować marihuanę w tych samych sklepach, co rekreacyjni klienci. Ustawa senatu przewiduje jednak opcję licencjonowania dla sklepów, które chcą służyć tylko pacjentom.

Limity uprawy/posiadania: Oba projekty pozwalają pacjentom na posiadanie do 3 uncji, co jest większą ilością niż w przypadku użytkowników rekreacyjnej marihuany – 1 uncja, ale znacznie mniejszą niż w poprzednim projekcie – 24 uncje. Obie ustawy również zmniejszają limit uprawy roślin z 15 do 6 roślin.

Zwolnienie podatkowe: Obie ustawy będą umożliwiały pacjentom marihuany uniknięcie niektórych podatków pobieranych od sprzedaży. Ale medyczna marihuana nadal będzie podlegać opodatkowaniu hurtowemu i akcyzie.

Rejestracja pacjenta: Oba projekty wymagają od pacjentów rejestracji w celu skorzystania z praw, posiadania, i zwolnień podatkowych. Dane osobowe będą mogły być udostępnione organom ścigania, jeżeli dana osoba będzie podejrzana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.