Waszyngton planuje zamknąć ambulatoria w USA

rzeczy-ktore-warto-wiedziec-o-sativex-sativex-leczenie-medyczna-marihuana-marihuana-leczenie

Przez weekend, Senat Waszyngtonu uchwalił ustawę, która przebudowuje obecny system marihuany i kończy z ambulatoriami sprzedającymi medyczną marihuanę.

Ustawa 5887 przeszła w sobotę, a teraz jest w drodze do Białego Domu, który zatwierdził podobną, lecz bardziej restrykcyjną ustawę – 2149 – w zeszłym miesiącu.

Wspólnie, ustawodawcy opracują i zatwierdzą ostateczny projekt ustawy, która scala stary system medyczny z nową, rekreacyjną branżą. Zatwierdzenie ostatecznej ustawy przewidywane jest na 13 października.

Mimo że uchwalono dwa odrębne środki, senatorzy Waszyngtonu i członkowie Białego Domu wydają się zgadzać w wielu kluczowych kwestiach.

Ban na ambulatoria: Ustawa zmusi setki przychodni w stanie na powstrzymanie działalności.

Kiedy przychodnie będą zamknięte, a licencjonowani producenci pod nowym programem, pacjenci będą musieli kupować marihuanę w tych samych sklepach, co rekreacyjni klienci. Ustawa senatu przewiduje jednak opcję licencjonowania dla sklepów, które chcą służyć tylko pacjentom.

Limity uprawy/posiadania: Oba projekty pozwalają pacjentom na posiadanie do 3 uncji, co jest większą ilością niż w przypadku użytkowników rekreacyjnej marihuany – 1 uncja, ale znacznie mniejszą niż w poprzednim projekcie – 24 uncje. Obie ustawy również zmniejszają limit uprawy roślin z 15 do 6 roślin.

Zwolnienie podatkowe: Obie ustawy będą umożliwiały pacjentom marihuany uniknięcie niektórych podatków pobieranych od sprzedaży. Ale medyczna marihuana nadal będzie podlegać opodatkowaniu hurtowemu i akcyzie.

Rejestracja pacjenta: Oba projekty wymagają od pacjentów rejestracji w celu skorzystania z praw, posiadania, i zwolnień podatkowych. Dane osobowe będą mogły być udostępnione organom ścigania, jeżeli dana osoba będzie podejrzana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.