Konopia, jakiej wcześniej nie znałeś

Ubrania, papier, domy mogą nie być pierwszymi rzeczami, o których myślisz, gdy ktoś pyta „co można zrobić z konopi?” Ale ten ekologiczny materiał jest szalenie wszechstronny.

1. Dom

Pierwszy amerykański dom zbudowany z konopi znajduje się w Asheville w Północnej Karolinie. Niezwykle przyjazny dla środowiska dom, jest jedną z najlepszych rzeczy, które można wytworzyć z konopi, ponieważ charakteryzuje się imponującymi właściwościami izolacyjnymi i aktywnie absorbuje CO2 z atmosfery.

2. Rower

To zdecydowanie jest jednym z naszych ulubionych zastosowań konopi. Erba jest marką, która produkuje rowery przyjazne dla środowiska. Są one wykonane z bambusa oraz konopi. Znakomite ręczne wykonanie sprawia, że dosłownie każdy chce mieć taki rower.

3. Biblia

Biblia konopna może brzmieć nieco blasfemicznie, ale nie ma nic złego w drukowania Słowa Bożego na papierze konopnym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak długotrwałe i przyjazne dla środowiska są takie arkusze. Nawet Biblia Gutenberga (z 1455 roku) została wydrukowana przy użyciu konopi.

4. Deskorolka

Kultura związana z cannabis i deskorolki zdecydowanie idą razem w parze. Istnieje obecnie technologia, która łączy konopie i plastik. Technika ta redukuje użycie plastiku, a przy tym zmniejsza emisję dwutlenku węgla o około 70%.

5. Okulary przeciwsłoneczne

Kiedy ludzie pytają „co można zrobić z konopi?” często obrazują swędzące tkaniny i podejrzane dzianiny. Elegancka marka Hemp Eyewear zmienia te wyobrażenia prezentując szerokie spektrum okularów przeciwsłonecznych.

Konopia może być stosowana nie tylko do tworzenia budynków, książek, deskorolek, ale może być także użytecznym składnikiem w każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.