Inny psychoaktywny kannabinoid

Czy wiesz, że delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) nie jest jedyną psychoaktywną substancją znajdującą się w marihuanie? Badania sugerują, że kilka innych kannabinoidów może również posiadać podobne właściwości. Jedną z takich substancji jest delta-8-tetrahydrokannabinol (delta-8-THC).

Delta-8-tetrahydrokannabinol jest związkiem znajdującym się w cannabis, który bardzo podobny jest do delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC). Delta-9-THC jest najbardziej psychoaktywne i liczne w cannabis. Delta-8-THC jest jego bliskim kuzynem. W rzeczywistości, są one zróżnicowane tylko przez kilka wiązanych elektronów.

Delta-8-THC jest jednym z czterech głównych kannabinoidów obecnych w suszu. W sumie, niektórzy eksperci szacują, że istnieje 113 kannabinoidów. Mimo, że delta-8-THC może być jednym z najbardziej popularnych, często jest go mniej niż 1% w wysuszonych pąkach. W istocie, jest go zazwyczaj tylko około 0,01%.

Oprócz THC, inne powszechne kannabinoidy obejmują kannabidiol (CBD) i kannabinol (CBN). Podobnie jak „regularne” THC, delta-8 jest psychoaktywne.

Jeśli chodzi o moc, badania sugerują, że moc psychoaktywną delta-8 można porównać z THC w stosunku 2:3. Oznacza to, że substancja jest silniejsza niż THCV.

Delta-8-THC łączy się z tymi samymi miejscami co tradycyjne THC. Miejsca te znane są jako receptory kannabinoidowe 1 (CB1) i obsługują szeroki zakres funkcji organizmu, w tym nastrój, pamięć, ból, ruch, sen i inne.

Odkryto także, że kannabinoid łączy się z receptorami kannabinoidowymi 2 (CB2), które istotne są w komunikacji układu odpornościowego.

Badania na gryzoniach wykazują, że delta-8 zwiększa również substancje chemiczne w mózgu, które odgrywają ważną rolę w nauce oraz pamięci. Substancje te są neuroprzekaźnikiem acetylocholiny. Uważa się, że niedobory acetylocholiny przyczyniają się do choroby Alzheimera, a także do problemów poznawczych i zapominania.

Niestety, nie ma zbyt wiele informacji na temat potencjalnych korzyści samego delta-8-THC. Jednak ze względu na to, że cząsteczka jest tak ściśle związana z THC, można założyć, że posiada podobne efekty.

Zgodnie z amerykańskim National Cancer Institute, wczesne badania nad delta-8-THC wykazały, że substancja może mieć wiele korzystnych efektów. Między innymi:
• efekty przeciwlękowe
• stymulacja apetytu
• ulga w bólu
• neuroprotekcja.

Naukowcy przeanalizowali również korzyści płynące z niepsychoaktywnych pochodnych tej cząsteczki. Pokazało to, że związek może być również użyteczny w potencjalnym tworzeniu nowych leków farmaceutycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.