nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Inny psychoaktywny kannabinoid

Czy wiesz, że delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) nie jest jedyną psychoaktywną substancją znajdującą się w marihuanie? Badania sugerują, że kilka innych kannabinoidów może również posiadać podobne właściwości. Jedną z takich substancji jest delta-8-tetrahydrokannabinol (delta-8-THC).

Delta-8-tetrahydrokannabinol jest związkiem znajdującym się w cannabis, który bardzo podobny jest do delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC). Delta-9-THC jest najbardziej psychoaktywne i liczne w cannabis. Delta-8-THC jest jego bliskim kuzynem. W rzeczywistości, są one zróżnicowane tylko przez kilka wiązanych elektronów.

Delta-8-THC jest jednym z czterech głównych kannabinoidów obecnych w suszu. W sumie, niektórzy eksperci szacują, że istnieje 113 kannabinoidów. Mimo, że delta-8-THC może być jednym z najbardziej popularnych, często jest go mniej niż 1% w wysuszonych pąkach. W istocie, jest go zazwyczaj tylko około 0,01%.

Oprócz THC, inne powszechne kannabinoidy obejmują kannabidiol (CBD) i kannabinol (CBN). Podobnie jak „regularne” THC, delta-8 jest psychoaktywne.

Jeśli chodzi o moc, badania sugerują, że moc psychoaktywną delta-8 można porównać z THC w stosunku 2:3. Oznacza to, że substancja jest silniejsza niż THCV.

Delta-8-THC łączy się z tymi samymi miejscami co tradycyjne THC. Miejsca te znane są jako receptory kannabinoidowe 1 (CB1) i obsługują szeroki zakres funkcji organizmu, w tym nastrój, pamięć, ból, ruch, sen i inne.

Odkryto także, że kannabinoid łączy się z receptorami kannabinoidowymi 2 (CB2), które istotne są w komunikacji układu odpornościowego.

Badania na gryzoniach wykazują, że delta-8 zwiększa również substancje chemiczne w mózgu, które odgrywają ważną rolę w nauce oraz pamięci. Substancje te są neuroprzekaźnikiem acetylocholiny. Uważa się, że niedobory acetylocholiny przyczyniają się do choroby Alzheimera, a także do problemów poznawczych i zapominania.

Niestety, nie ma zbyt wiele informacji na temat potencjalnych korzyści samego delta-8-THC. Jednak ze względu na to, że cząsteczka jest tak ściśle związana z THC, można założyć, że posiada podobne efekty.

Zgodnie z amerykańskim National Cancer Institute, wczesne badania nad delta-8-THC wykazały, że substancja może mieć wiele korzystnych efektów. Między innymi:
• efekty przeciwlękowe
• stymulacja apetytu
• ulga w bólu
• neuroprotekcja.

Naukowcy przeanalizowali również korzyści płynące z niepsychoaktywnych pochodnych tej cząsteczki. Pokazało to, że związek może być również użyteczny w potencjalnym tworzeniu nowych leków farmaceutycznych.

thc-thc.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.