Nowe badania ujawniają nieoczekiwane wybory konsumentów cannabis

Mimo, że legalny przemysł marihuany w Ameryce wygenerował ponad 6,5 miliarda dolarów w 2016 roku, a na kolejne 10 lat przewiduje się wzrostu aż do 24 miliardów dolarów, aż do tej pory brakowało danych dotyczących co tak naprawdę kupują konsumenci cannabis.

Nowe badania, które pokazują co kupują konsumenci, pomagają dostarczyć bardziej szczegółowych informacji na temat rzeczywistych zachowań kupujących.

Badanie pokazuje, że sprzedaż tradycyjnej, suszonej marihuany doświadcza niemałego spadku, co może być spowodowane pojawieniem się na rynku koncentratów oraz produktów spożywczych, które przyciągają znacznie więcej konsumentów niż tradycyjne suszone pąki.

O jakim spadku mówimy? W 2016 roku indywidualny popyt na kwiaty spadł z 85 procent sprzedaży do 64 procent. Nawet rynek medyczny doświadczył spadku – z 87 procent do zaledwie 65 procent. W tym samym okresie, strona rekreacyjna doświadczyła wzrostu sprzedaży koncentratów, z 10 do 21 procent.

Konsumenci są coraz bardziej otwarci na eksperymentowanie z nowymi produktami, w tym z koncentratami oraz produktami spożywczymi zawierającymi marihuanę.

Według innego badania konsumenckiego przeprowadzonego oddzielnie przez firmę BDS Analytics, przemysł dostrzega pewne rzeczywiste różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami, różnymi grupami wiekowymi, pokoleniami, postawami i preferowanymi metodami stosowania.

W wywiadzie dla Cannabist, John Kagia, wiceprezes New Frontier Data ds. analityki branżowej powiedział:

Odchodzenie od kwiatu i udawanie się w kierunku koncentratów, produktów spożywczych oraz pre-rolowanych jointów odzwierciedla komercjalizację oraz skalizację legalnego przemysłu.

Wcześniej, napełniane koncentratami waporyzatory oraz produkty spożywcze po prostu nie były dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.