nasiona marihuany, konopi, cannabis, sklep, thc-thc

Niedobory azotu w uprawie cannabis

Niedobory azotu w uprawie cannabis, GrubyLoL.com
Azot jest istotną częścią każdej uprawy marihuany. Jest głównym składnikiem chlorofilu oraz głównym składnikiem aminokwasów, DNA i RNA. Wczesne zidentyfikowanie niedoboru azotu w cannabis oznacza zdrową uprawę i większe plony.

Azot, N, jest podstawowym składnikiem uprawy w równaniu NPK i stanowi około 78% ziemskiej atmosfery. Jest dominującym składnikiem chlorofilu, który rośliny wykorzystują w procesie fotosyntezy. Azot ulega reakcjom chemicznym z innymi pierwiastkami, tworząc całkowicie nowe związki, które rośliny wykorzystują do podstawowych funkcji biologicznych. Jest także podstawowym składnikiem aminokwasów – budulcem życia roślinnego oraz ogólnie całego życia na ziemi.

Rośliny nie są w stanie absorbować azotu bezpośrednio z atmosfery; jony azotu pobierane są z amoniaku lub azotanów przez system korzeniowy. Utrzymanie ogólnego dobrego samopoczucia liści roślin, pni, korzeni oraz gałęzi wymaga między innymi azotu do zdrowego wzrostu. Ze wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby zapewnić idealny rozwój roślin, azot jest wymagany w większych ilościach. Odpowiednie ilości azotu zapewniają solidny i żywotny wzrost. Dotyczy do zwłaszcza cannabis.

OBJAWY

Azot jest rozpuszczalny i przemieszcza się po roślinie w miejsca, w których jest najbardziej potrzebny. Kiedy rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości azotu, „kradną” go ze starszych części rośliny, aby nakarmić nowy wzrost.

Cannabis jest rośliną głodną azotu, dlatego też tak bardzo ważna jest umiejętność identyfikacji niedoboru azotu. Czym objawia się ten niedobór? Między innymi:

• Starsze, dolne liście zmieniają kolor na żółty, miękną, zwijają się.
• Liście stają się szare, brązowe, odwadniają się, zgniatają, odpadają.
• Łodygi liści mogą stać się różowawo – czerwone.
• Jeśli nowy wzrost rośliny zmieni się na żółty – jest to kolejny problem. Niedobory azotu zawsze wpływają najpierw na niższe, starsze liście.
• Żółknięcie między żyłami liści.
• Więdnięcie i odpadanie.

To normalne, że liście żółkną oraz iż starsze części roślin opadają – szczególnie przy dużych roślinach. Staje się to problemem, gdy dotyczy to nadmiernej ilości liści. Zwłaszcza, jeśli problem przenosi się na całą roślinę. Ważne jest, aby zidentyfikować ten niedobór i zacząć go leczyć już w fazie wegetatywnej, ponieważ w przypadku różnego rodzaju problemów, rośliny spowalniają swój wzrost i tracą przyszłe miejsce kwitnienia.

Niedobór azotu nie jest problemem podczas późnego etapu kwitnienia. Żółknięcie liści w tej fazie jest normalne, a nawet pożądane. Zbyt duże ilości azotu podczas kwitnienia hamują wzrost pąków i może wpływać na końcowy aromat oraz smak.

AZOT W UPRAWIE INDOOR

Niedobory azotu podczas uprawy indoor są mniej powszechne w nowoczesnych uprawach indoor. Nowoczesne składniki odżywcze są specjalnie zaprojektowane pod kątem wymagających roślin marihuany. Objawy niedoboru mogą być spowodowane problemem pH przy korzeniach, wpływających na pobieranie składników odżywczych. Regularnie sprawdzaj wodę.

AZOT W UPRAWIE OUTDOOR

Podobnie, niedobory azotu w uprawie outdoor występują niezwykle rzadko. Rozsądni, ekologiczni hodowcy stosują w przypadku uprawy cannabis rośliny towarzyszące, które wiążą azot. Na przykład koniczyna, lucerna, czy fasola krzewiasta. Dobrze przygotowana gleba z pewnością zapewni wystarczające ilości azotu dla całego życia roślin.

PODSUMOWANIE

Jeśli nie stosowałeś nigdy składników odżywczych, nadszedł najwyższy czas, aby sięgnąć po komercyjny nawóz. Jeśli rośliny nie wykażą szybkiego ożywienia – oznaczać to będzie, że problem leży gdzie indziej.

Niedobory azotu można łatwo uzupełnić zarówno biologicznie jak i chemicznie. Ze względów środowiskowych, należy unikać źródeł amonowych lub tych opartych na moczniku. Ich produkcja może grozić naszej planecie. Preferowane są źródła azotanów, ponieważ są one najbardziej obfite w azot oraz najlepiej zatrzymywane w glebie. Sugerujemy stosowanie azotanu sodu lub komercyjnego wzmacniacza azotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Partnerskie strony o tematyce marihuany, konopi indyjskich i nasionach:

konopia leczy, czyli o medycznej marihuanie o oleju cbd, rso, medycznej marihuanie poradnik, o uprawie, hodowli, marihuany, konopi, w domu, na dworze thc info, czyli newsy cannabis thcland, to tematy o marihuanie, konopi kuchnia z cannabis, przepisy i newsy konopne thc tv, to relacje z imprez konopnych, filmy z upraw marihuany konopie indyjskie, cannabis newsy jamaica, tematy o cannabis, konopi indyjskiej galeria, foto haszysz, uprawy, hodowle, cannabis marijuana, cannabis, seeds, seed, seedbank, akseeds kanabis info, to cannabis news tritonseeds, tematyka kontrowersyjnej marihuany ganjafarmer, blog ganja farmer, o marihuanie marihuana, konopie indyjskie, ganja galeria i wrzuta, upraw, hodowli, marihuany, konopi foto thc, czyli galeria cannabis uprawy, hodowle, marihuany, konopi, cannabis, indoor, porady medyczna marihuana, wszystko o niej f2seeds, f2 seeds, blog dla palaczy cannabis taniesianie, tanie sianie, wysiewanie marihuanasamen, hanfsamen, weed, hanf, gras firma powiew, lider na rynku nasion news kanabis info, czyli informacje o cannabis upload kanabis info, galeria blog o uprawie marihuany konopi indyjskich ultimate seeds, portal o trawce najlepsze kanabis info, sklepy z nasionami, opinie seedbay info, wiemy wszystko o konopiach blog thc-thc, czyli newsy sklepu foto thc-thc, czyli galeria cannabis forum o uprawie marihuany, porady, dyskusje dyskusje o hodowli marihuany, forum konopne nasiona marihuany, konopi, akseeds forum kanabis info, ciekawe, tematy, dyskusje forum haszysz, uprawa, hodowla, marihuana holenderskiskun, skunk ufo seeds, topowe, nasiona marihuany, odmiany forum ganjafarmer, czyli uprawa konopi indyjskich upload growenter, hosting, galeria, cannabis nasiona marihuany, konopi, thc-thc galeria, cannabis sklep, nasiona marihuany, konopi, cannabis, seedbay foto seedbay info, galeria cannabis seeds, akseeds porady, uprawa i hodowla, marihuany, konopi, outdoor, na dworze dutch seeds, wszystko o marihuanie, i nasionach haszysz portal, newsy cannabis

Copyright © GrubyLoL.com - Przedstawia informacje o marihuanie, czyli cannabis blog, kuchnia konopna i wiele innych.